Кількість публікацій для захисту дисертації

Зміст

 

Наукова стаття, опублікована у міжнародному журналі, є обов’язковою вимогою для захисту дисертації на здобуття наукового ступеня. Однак скільки саме статей потрібно, які вони мають бути і що таке категорії – далі у статті.

 

Скільки статей ВАК (категорії Б) та публікацій Scopus необхідно для захисту кандидатської дисертації?

 

Оскільки кандидатська дисертація має простіші вимоги, до вчених та студентів висуваються спрощені правила, які стосуються демонстрації своїх досліджень на міжнародних майданчиках.

Говорячи про особливості публікацій статей для кандидатської дисертації, слід зазначити:

 • щонайменше одна стаття має бути опублікована в науковій періодиці іншої держави, що є членом Європейського Союзу або Організації економічного співробітництва;
 • інші статті мають бути розміщені у журналах, що діють на території України, та належать до категорії Б;
 • замість однієї публікації може бути зарахована як ціла монографія, так і окремий розділ, якщо робота була написана спільно з іншим вченим.

Для успішного захисту дисертації на звання кандидата наук необхідно мати щонайменше три публікації у наукових журналах.

Сьогодні думки про те, скільки конкретно має бути опубліковано матеріалів на статус кандидата, розділилися, а тому необхідно звіритися з вимогами, випущеними ДАК або обговорити це питання з вашим науковим керівником.

 

Потрібна допомога у підготовці роботи?

  Скільки статей категорії А та Б необхідно для захисту докторської дисертації?

   

  Стаття для докторської дисертації має відповідати більш жорстким вимогам. Так, для отримання можливості захисту роботи на статус доктора наук необхідно опублікувати набагато більше своїх матеріалів у наукових виданнях по всьому світу.

  Вимоги до статей та їх виходу для набуття статусу доктора наук:

  • публікація у фахових виданнях, що належать до категорії Б та розміщуються на території України має бути не менше 15 матеріалів (гуманітарний напрямок) або 10 матеріалів (точні науки);
  • як мінімум одна або дві статті, які вийшли в періодиці, що належить іншій державі, котра входить до складу ЄС чи ОЕС;
  • мінімум п’ять публікацій у міжнародних журналах категорії А та/або виданнях, що індексуються науковими базами WoS або Scopus.

  Для отримання статусу доктора наук необхідно опублікувати щонайменше двадцять матеріалів у наукових журналах різних категорій.

  Також у випадку з докторською дисертацією були ускладнені вимоги щодо монографій. Тепер розділів у монографії у співавторстві може бути максимум два. А якщо ви захищаєте роботу з педагогіки, ви можете використовувати тільки один посібник.

   

  Вплив категорії журналу на статті

   

  У 2018 році Міністерство науки та освіти України затвердило своїм наказом перелік фахових видань, розділивши їх на певні категорії, від яких безпосередньо залежить те, як буде сприйнято статтю, а також як її зарахують на захист дисертації. Наукові журнали можуть поділятися на три основні категорії:

  1. А – сюди відносять найбільш відомі та топові журнали, які орієнтуються на базу WoS та Scopus, що містять найбільшу кількість наукометричних матеріалів у світі.
  2. Б – у цю категорію відносять журнали, що включені до профільних підрозділів наукометричних баз, а тому вважаються впевненим середнім класом і мають досить широке охоплення.
  3. В – найпростіша категорія, яка на момент виходу наказу від МОН містила протягом двох років видання з категорії А та Б, які були з них виключені з певних причин.

  У базі Скопус представлені українські журнали, які відносяться до квартилю (категорії) Q4 – одного з найпростіших та базових для входження.

  Але як же категорія журналу впливає безпосередньо на розміщені у них статті? Якщо видання має перший чи другий квартиль, то одна стаття зараховується за три публікації. Якщо ви вибираєте журнал, що входить до третього квартилю – стаття буде зарахована за дві. Це дозволяє кандидатам на ступінь перед захистом дисертації знизити кількість необхідних публікацій до десяти, але не більше.

   

  Варто зазначити, що, якщо ви опублікували більше десяти матеріалів у журналах з першим та другим квартилем, ви отримуєте можливість захисту у вигляді наукової доповіді, що набагато легше та простіше, ніж класична. Якщо йдеться про кандидатську роботу, то публікація у журналах будь-якого квартилю, крім четвертого, зараховується за дві.

   

  Які документи прирівнюються до публікацій та замінюють їх?

   

  У випадку, якщо ви бажаєте добре захистити дисертацію, але при цьому у вас недостатньо публікацій, ви можете замінити їх за допомогою деякого переліку документів, що рівні з ними у правах. Наприклад, один із таких – це стаття, розміщена у науковому журналі WoS або Scopus, а також на інших ресурсах, які підходять під вимоги комісії ВАК, що прийматиме у вас захист.

   

  Ще один варіант – це патенти на моделі, які можуть бути корисними університету, місту чи суспільству загалом. Наприклад, промислові зразки або бази даних, свідоцтва з підтвердженням реєстрації патенту на ваше творіння, мікросхеми та інші деталі.

   

  Завдяки цій статті, ви тепер знаєте, як можна замінити публікацію в журналі, а ще як писати менше матеріалів, використовуючи розміщення своїх текстів у виданнях з вищим квартилем. А щоб вам не довелося витрачати час і розуміти особливості, критерії та вимоги до наукових статей, можна замовити статтю ВАК (Категорія Б) в компанії «SOER Publishing»!

   

  • Які категорії наукових журналів існують?

  В Україні журнали поділяють на три основні категорії – А, Б та В.

   

  • Чи квартиль наукового журналу впливає на кількість публікацій?

  Так, від квартилю залежить те, за яку кількість робіт буде зараховано одну публікацію.

   

  • Які документи можуть замінити публікацію?

  Замість публікації матеріалу можна використовувати патенти, бази даних та інші документи, що реєструють право на вашу розробку.

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  14 + five =