Міфи та реальність про публікації в БД Scopus та Web of Science

Зміст

Наукові публікації – те, без чого неможливий розвиток у науковому середовищі. Саме вони відкривають широкі перспективи перед аспірантом або людиною, яка має науковий ступінь, дозволяють їй ставати більш впізнаваною серед колег, отримувати бажані посади і не тільки. Написати статтю, яка буде опублікована в журналі категорії «Б» непросто, але коли йдеться про статті WOS або Scopus – то тут і зовсім складно.

Мало того, що до матеріалу висуваються високі вимоги, то ще й підібрати видання досить непросто. Адже важливо, щоб стаття не просто була опублікована «заради галочки», а справді принесла користь своєму автору – для цього треба підібрати журнал, який відповідає спеціальності, темі, а також відповідає критеріям підбору автора в плані ціни та періодичності випуску.

 

Scopus чи Web of Science: де опублікувати наукову статтю?

Web of Science та Scopus є двома найбільшими та відомими наукометричними базами, публікації в яких є бажаними для всіх зі світу науки. База даних WOS існує ще з 1961 року, проте за кількістю публікацій вона поступається базі Scopus. Остання, хоч і «молодша», але розвивається більш стрімко і кількість контенту, що розміщується в ній набагато більше. Щоб швидко знайти оптимальний для себе науковий журнал, що індексується Скопусом, слід розібратися з особливостями функціонування системи квартилів та відсотками (від неї залежить успішність «відображення» видання і те, наскільки рейтинговим воно буде для статей певної тематики).

Що WOS, що Скопус «визнані» на світовій арені і є гігантами наукової галузі, які є орієнтиром для вчених різних ВНЗ, науково-дослідних лабораторій, центрів і т.д. Підготувати статтю, яка буде проіндексована Web of Science – складніше, адже вимоги до них зазвичай вищі, водночас індексуються матеріали швидше, ніж коли йдеться про Скопус.

 

Чи потрібні публікації у Scopus та WoS для захисту дисертації в Україні?

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку присудження ступеня доктора філософії та скасування рішення разової спеціалізованої вченої ради закладу вищої освіти, наукової установи про присудження ступеня доктора філософії» для того, щоб отримати науковий ступінь доктора філософії статті такого рівня не потрібні.

Щоб претендувати на здобуття наукового ступеня доктора наук та отримати допуск до захисту дисертації, претендент повинен мати не менше трьох статей, а з 01 вересня 2024 року не менше п’яти статей за науковим напрямом, за якими підготовлено дисертацію претендента, опублікованих щонайменше у двох різних періодичних виданнях, включених до категорії «А» Переліку наукових видань України, або у закордонних виданнях, проіндексованих у базах даних Web of Science Core Collection та/або Scopus (наказ Міністерства освіти і науки України «Про опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата наук»).

Потрібна допомога у підготовці роботи?

   

  Чи правда, що потрапити у WoS складніше, ніж у Scopus?

  Це правда. Складність розміщення матеріалів у міжнародній наукометричній базі WoS обумовлена ​​наступним:

  • редакційна політика, яка вибудована виданнями, що індексуються цією базою, більш жорстка. Вимоги дійсно високі і на підготовку статей йде просто колосальна кількість часу (в середньому на статтю йде від 3 до 6 місяців за умови плідної роботи протягом усього цього періоду). Крім того, редакції дуже ревно ставляться до дотримання правил оформлення, технічних вимог до статей та дотримання необхідного стилю оформлення використаних джерел – найменший недолік тягне за собою відправлення статті на доопрацювання та затягування процесу публікації;
  • цінова політика доступністю не відрізняється, і це факт. У середньому, розмістити матеріали можна за 500 доларів, однак у деяких виданнях цінник на публікацію може встановлюватись у розмірі кількох тисяч доларів;
  • не зовсім комфортна навігація на сайті ускладнює процес пошуку потрібного видання тощо;
  • необхідність проведення ретроспективного аналізу при викладанні матеріалів (вимога, яка є характерною для багатьох журналів).

  Ускладнює публікацію матеріалу ще й англомовне орієнтування. Навіть якщо людина володіє англійською мовою на достатньому рівні зовсім не факт, що вона зможе впоратися з поставленим перед нею завданням у вигляді публікації результатів наукового дослідження на ньому. Адже тут йдеться не просто про переклад на англійську, а саме про академічну англійську. Саме тому часто доводиться користуватися послугами перекладачів, а це, ні для кого не секрет, не найдешевша послуга.

  Для того, щоб виконати переклад статті, необхідно володіти англійською на рівні В2 і знати термінологію за своєю спеціальністю. Відшліфувати деякі моменти можна за допомогою різних Інтернет-ресурсів.

  Чому WoS може не виправдати очікування?

  Невдалий досвід дослідника може мати місце у разі:

  1. Неправильно вибраного видання для розміщення. Якщо матеріал, що подається, є хорошим, але не відповідає спрямованості та назві журналу, то особливого успіху чекати не варто. Щоб публікація принесла бажану цитованість, зробила автора впізнаваним та дозволила йому домогтися визнання у наукових колах, вона має потрапити на очі тим, хто зацікавлений у вивченні тієї чи іншої теми. Саме тому релевантність статті – те, про що насамперед має подумати вчений;
  2. Плагіат. Академічна доброчесність – це один із найбільш важливих аспектів при публікації матеріалів у різних виданнях. Перш ніж відправити статтю до редакції, слід сто разів перевіряти ще раз матеріал – зрозуміло, часом замінити стійкі вирази, фрази і т.д. ніяк не можна (і це знижує унікальність як не крути), але використовувати чужі ідеї перефразовуючи їх або замінюючи якісь частини синонімами точно не варто. Журнали мають різні системи для перевірки та будь-які хитрощі розпізнають у 2 кліки. У такому разі витрачати час і підривати репутацію не варто. При написанні робіт слід бути дуже акуратними, щоб не допустити і ненавмисний плагіат у тому числі. Під таким плагіатом слід розуміти ситуації, коли автор просто недостатньо глибоко вивчив тему і на сторінках своєї статті вирішив “винайти велосипед” або коли він просто відволікся і забув поставити виноску в потрібному місці. Розбиратися тут ніхто не буде і якщо плагіат буде виявлено, то статтю буде повернуто на доопрацювання і попереду знову кілька місяців очікування;
  3. Неактуальність теми. Для кожного автора статті його матеріали здаються йому найкращими і потрібними, але все ж таки тут важливий об’єктивізм. Важливо, щоб тема була дійсно потрібною людям, відповідала потребам суспільства тощо. Тут важливий як практичний, і теоретичний аспект;
  4. Відсутність чіткого дотримання вимог до оформлення матеріалу, що подається. Кожне видання має свої нюанси та вимоги, це важливо врахувати – універсальність це не про закордонні публікації. Тут важливі – шрифт, його розмір, стиль оформлення списку використаних джерел, поріг унікальності тощо.

   

  Якщо ви хочете в списку своїх публікацій мати статтю, яка індексується однією з топових наукометричних баз, доведеться попотіти чимало. Написати статтю, яка не міститиме плагіат у будь-яких його формах, буде унікально на 90-95%, буде правильно оформленою і до мови якої не буде претензій, вкрай складно. Однак, можна зробити все набагато простіше – замовити публікацію Скопус у нашій компанії. Ми із задоволенням допоможемо втілити будь-які задуми в життя та допомогти вам у досягненні поставлених перед собою цілей. Співпраця з нашою компанією – це про комфорт у кожній деталі:

  • оформити замовлення можна по телефону, через месенджер або шляхом залишення заявки на сайті;
  • автори компанії відрізняються пунктуальністю і тому завжди готують роботи у чітко визначені терміни;
  • компанія надає весь спектр послуг у частині публікації наукових праць і включає все, починаючи від написання роботи, закінчуючи перевіркою індексації статті;
  • доступні ціни на публікацію робіт. Цей момент важливий, адже для вітчизняного вченого дорога кожна копійка. На жаль, рівень заробітної плати у науково-педагогічних співробітників України ще далекий до європейського і дозволити собі публікації у топових виданнях США та Європи може не кожен.

   

   

  • Скільки часу стаття може перевірятись редакцією журналу, що індексується Скопусом?

  У середньому на перевірку потрібно 2-4 місяці, проте бувають ситуації, коли на відповідь з редакції доводиться чекати більше року.

   

  • Скільки коштує публікація у WOS?

  Точну суму назвати складно, в середньому ціна публікації складає 500 доларів, проте, залежно від спеціальності, престижності видання, періодичності видання та інших факторів, вона може зрости і до кількох тисяч доларів.

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  17 − 8 =