Наукометричний апарат Scopus

Зміст

 

У науковому світі Scopus відіграє вагому роль. Ця база даних асоціюється з кращими публікаціями. Багатокомпонентна платформа включає кілька профілів – автора, організації, видання. Таке рішення творців дуже вдало, враховуючи десятки мільйонів записів на платформі і постійні запити пошуку.

 

Відстеження актуальності публікацій, статистики, кількості і змісту робіт найавторитетнішою міжнародною базі стає можливим за рахунок зручного інструментарію. А саме: інтерфейсу, використання декількох мов, якісних критеріїв пошуку і постійного оновлення.

 

Платформа – наочний приклад, як менш ніж за два десятки років можна сформувати якісне зосередження кращого наукового контенту.

 

Поняття наукометричного апарату

 

Потрібна допомога у підготовці роботи?

  Scopus успішно функціонує за рахунок ефективного наукометричного апарату. З його допомогою здійснюється повноцінний, достовірний облік публікацій, юридичних осіб і авторів, що мають безпосереднє відношення до дослідження.

   

  Саме цей механізм дозволяє відбирати якісний контент, обробляти величезну кількість інформації, структурувати, класифікувати, упорядковувати. Наукометричний апарат лежить в основі вибудовування системи пошуку, моніторингу та підрахунку цитованості, тобто головного показника затребуваності роботи і автора.

   

  Корисно! Scopus індексує близько 25 тисяч наукових журналів. На сайті SJP доступний повний перелік найменувань. На офіційному ресурсі дані постійно оновлюються, і журнали проходять своєрідну ротацію: одні перестають відповідати і виключаються, інші поповнюють перелік нових видань.

   

  Апарат Скопус працює таким чином, що гіперпосилання відкривають доступ до повної версії статей та матеріалів. На офіційному сайті доступна інформація про вимоги, що пред’являються до авторів і їх статей. Навігація вибудувана на основі назв журналу. При введенні даних пошуку враховується правильність кожного символу.

   

  Основні показники бази Scopus

   

  Для бази Скопус актуальні три наукометричних показники. Вони відрізняються за механізмом і ступенем використання, але все без винятку мають вагоме значення:

   

  1. Показник індексу цитування. Це головний індикатор затребуваності, актуальності, корисності опублікованої наукової праці. З його допомогою встановлюється сукупна кількість посилань на певний контент, підкреслюється результативність і активність, складається загальний рейтинг.
  2. Показник H-індексу. Індекс Хірша відображає якісні характеристики публікації і автора. Спеціальна формула дозволяє розрахувати значення співвідношення цитувань до загальної кількості публікацій. Так якщо на одну опубліковану статтю припадає 10 цитувань, і на 10 статей тільки по одному цитуванню – індекс однаково буде дорівнювати одиниці.
  3. Показник IF. Імпакт-фактори вважаються прерогативою WoS, але в Scopus їх також не можна ігнорувати. Це значимий додатковий інструмент апарату для формування об’єктивної оцінки.

   

  За хронологією на майданчику охоплюється відносно новий матеріал – з 1996 року. Підрахунок цитованості проходить автоматично.

   

  Профілі авторів

   

  У Scopus формується профіль творця, який супроводжується персональним ідентифікатором AuthorID. Умова його присвоєння – наявність однієї і більше публікації. Це ключовий критерій пошуку і головне джерело ідентифікуючих даних.

   

  Тут описується кілька варіантів, як може звучати прізвище автора і версії правопису його імені. Крім цього вказується кількість робіт і конкретна сфера дослідження, список місць працевлаштування, обсяг цитувань. З ідентифікатором пов’язані такі відомості, як перелік джерел, на які робляться посилання в публікації.

   

  Формат дозволяє робити запити і налаштовувати повідомлення на електронну пошту. Для повного доступу до матеріалів потрібно мати передплачену реєстрацію. Для перегляду профілів авторів підписка не потрібно.

   

  Профілі юридичних осіб

   

  У організацій і установ, чиї співробітники мають дві і більш публікації в Скопус, також можуть бути свої профілі. Це зручно з точки зору пошуку та користування. У таких профілів також є свої присвоєні унікальні ідентифікуючі номери.

   

  Профілі дають основну інформацію про адресу знаходження юридичної особи відповідно до його установчих документів. Обов’язково відображається, скільки співробітників штату є авторами, як розподілені матеріали по темам, скільки всього публікацій від цієї організації представлено на ресурсі.

   

  У профілі установи відображається інформація про назви журналів і видань, в яких презентуються наукові статті. Якщо власник такого профілю є освітньою або науковою установою, такий аспект позитивно впливає на позиції в рейтингу і авторитетність.

   

  Журнали та їх профілі

   

  Всього в Scopus індексується 8 тисяч видань і понад 25 тисяч журналів. При цьому кількість завжди супроводжується високою якістю. Майданчик максимально авторитетний та ефективний. Особлива заслуга в цьому налагодженому апарату.

   

  Профілям журналів приділяється особлива увага. Механізм заснований на взаємодії декількох індикаторів:

  • показник загальної кількості посилань на інші видання протягом року;
  • кількість не процитованих статей;
  • сукупне число опублікованих у виданні статей;
  • співвідношення посилань і статей, опублікованих у виданні.

   

  Розширені можливості аналізу в Скопус багато в чому забезпечені і реалізовані інструментом Journal Analyzer. Наукометрія присвоюється виключно автоматичним способом.

   

  Індекси є головним індикатором. З їх допомогою визначається затребуваність автора і публікації, кількість посилань, активність публікації, показники якості. Наукометричний апарат Scopus продовжує вдосконалюватися, що особливо важливо, враховуючи щорічний приріст записів – на 2-3 мільйони.

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  fourteen + thirteen =