Публікація в Scopus: Крок 1. Визначаємося з тематикою журналу

stack of magazines - information
Зміст

 

Тема наукової статті повинна відповідати формату і предметному охопленню журналу Scopus. Інакше буде відмова в публікації, навіть якщо матеріал буде цікавим, корисним, грамотним.

 

Вибір відповідного журналу ускладнюється тим фактом, що в Scopus і WoS немає системи, яка дозволила б автоматично класифікувати статті. У цьому питанні потрібен досвід і вміння добре орієнтуватися в ресурсах. Компанія «SOER publishing» на відмінно справляється з цим завданням.

 

Які тематики охоплює Scopus?

 

Наймолодша, динамічно зростаюча наукометрична база є світовим лідером за охопленням матеріалу. Кількість не шкодить якості. Тут представлений контент на безліч тематик. Скопус без перебільшення можна назвати універсальним, мультидисциплінарним, багатогранним майданчиком.

 

Потрібна допомога у підготовці роботи?

  Уже зараз статистика дозволяє стверджувати, що обсяг матеріалу перевищує показники не менш відомої наукометричної бази WoS на 30%. Рецензується понад 25 тисяч журналів. Серед них переважає гуманітарний профіль.

   

  Однак на майданчику також представлені природні, технічні напрями, медицина, просто їх процентне співвідношення набагато менше. При цьому важливо враховувати, що це загальносвітова тенденція, а не тільки політика Scopus.

   

  Всі журнали поділяються на чотири кластери з предметів:

  1. Гуманітарний профіль і соціальні науки – 8800 журналів з такою тематикою як економіка, психологія, бізнес, мистецтво.
  2. Медичний напрям представлено 7300 журналами по стоматології, медичній справі та інших дисциплін.
  3. Фізичні науки, включаючи хімію, інженерну сферу і фізику. Всього в цій категорії 7,5 тисячі позицій.
  4. Біологічний профіль з кількістю журналів 4600 і такими напрямками, як нейронаука, фармакологія, біологія.

   

  Всі журнали за предметним охопленням поділяються на 27 категорій, які поділяються на 350 підкатегорій. При цьому багато журналів є міждисциплінарними і мультидисциплінарними, тобто одночасно відносяться до декількох категорій.

   

  Як приклад такої тенденції можна виділити European Journal of Tourism Research. Цей журнал присвячений туризму й всьому, що з ним пов’язано. Тому тут публікуються статті з математики, політичної науки, статистики, географії, психології, менеджменту.

   

  Більшість наукових журналів видаються в Великобританії, США І Німеччині. Традиційно це лідери наукового сегмента. Однак останнім часом за кількістю і якістю набирають обертів східні країни, Китай і Японія.

   

  Які тематики цитовані?

   

  Гуманітарні тематики традиційно користуються максимальним попитом. Тут чітко простежується зв’язок з їх кількістю і загальносвітовими тенденціями. Динаміка зростання журналів такого профілю приголомшлива. Наприклад, ще в 2008 році їх кількість становила 2 тисячі. Потім пішов ряд менеджментских кроків.

   

  В основу нового проекту взято індекс цитування ERIH і некомерційна платформа MUSE. Європейські та американські дослідники-гуманітарії вдосконалили систему і сприяли збільшенню кількості журналів гуманітарної спрямованості. Це цілком задовольнило попит наукового середовища.

   

  У 2011 році політика була продовжена за аналогією з 2008 роком. Позитивна динаміка забезпечена індексами Arts & Humanities Citation Index, Social Science Citation Index, ERIH. Істотне зростання гуманітарного сегмента спостерігається і в книжковій серії – їх кількість збільшено на 55%.

   

  Процентне співвідношення виглядає наступним чином: 32% Social science, по 26% Health sciences і Physical sciences, 17% Life sciences.

   

  Враховуйте! Одночасна подача заявок по одній і тій же статті з ідентичною темою в різні журнали розцінюється як порушення академічної доброчесності. Це зводить до нуля шанси на публікацію. Тому краще відразу зробити правильний вибір майданчика для публікації.

   

  Які теми не припустимі в Scopus?

   

  Високий відсоток відхилення заявок редакцією Скопус дуже високий. Іноді цифри досягають 70 і навіть 90%. Невідповідність теми наукової статті і тематики журналу – найпоширеніша причина відмови публікації.

   

  Для російськомовного і україномовного сегменту питання ускладнюється тим фактом, що мовний бар’єр і неправильний переклад не дозволяє вважати посилання на такі матеріали. Тому вони не можуть якісно класифікуватися. Звідси спотворення повної картини статистики.

   

  Через об’єктивні причини авторитетна наукометрична база не може приймати статті на теми із забороненим контентом. Серед інших аргументів:

   

  • Нечітке формулювання теми статті. Відсутність конкретики, ясності, розпливчастість, незрозумілість.
  • Написання наукової статті на тему занадто вузької регіональної спрямованості. Надмірна локальність. Відсутність значущості для міжнародної науки в цілому.
  • Невідповідність теми статті заявленому плану і змістом.
  • Нереальність, вигаданої теми статті, фантастичність, протиріччя наукової позиції і загальновизнаним догмам.
  • Неграмотність формулювання, суб’єктивність, недостатність дослідження тематики.
  • Надмірно широка спрямованість, відсутність чітких меж і конкретики.

   

  Тема статті, що публікується в Скопус, не може суперечити нормам чинного законодавства, в тому числі статей про захист прав споживачів. Неприпустимо порушення норм міжнародно-правової бази, особливо якщо мова йде про такі злочинні прояви, як екстремізм, дискримінація за статевою та іншими ознаками, расизм, порушення прав людини.

   

  Неприпустимість тем не обмежується тільки об’єктивними причинами. Важливе значення мають суб’єктивні аспекти. Актуальні вимоги регулярно змінюються. Тому причиною відмови може стати зміна редакційної політики. Якщо концепція не збігається, навіть кращі і цікаві статті будуть відхилені.

   

  Враховуйте! Іноді редакція під приводом невідповідності теми статті намагається завуалювати більш серйозні недоліки. Тому ще раз зверніть увагу на зміст, а не тільки на формулювання теми.

   

  Переваги вибору журналу з компанією «SOER publishing»

   

  Наша компанія має багаторічний досвід написання наукових статей Скопус. Публікація в форматі «під ключ» – одна з найбільш затребуваних послуг. Ціна помилки дуже висока, адже розміщення статей в рецензованих журналах коштує мінімум 600 доларів.

   

  Нам є що запропонувати своїм замовникам. По-перше – встановлені зв’язки і налагоджена схема ведення ділових листувань з декількома десятками авторитетних журналів Scopus.  По-друге, гарантуємо повну конфіденційність і 100% результат. По-третє, демонструємо оперативність, майстерність, сумлінне ставлення. Це на додаток до високої кваліфікації і досвіду авторів.

   

  Компанія «SOER publishing» знає, як зробити співпрацю максимально вигідною і комфортною. Дистанційна робота, повний супровід до фінального етапу, консультаційна та практична допомога – ви можете розраховувати на нас! Давайте почнемо з підбору журналу, і нехай ваша наукова стаття буде гідно обрамлена потрібними сторінками.

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  twelve + 18 =