Публікація в Scopus: крок 5. Перевіряємо індексацію статті

Зміст

 

Чи можна розслабитися, коли заявка на публікацію наукової статті прийнята? Ні. Для дослідника важлива індексація матеріалу – цей результат вже напевно. Як і коли перевірити індексацію? Поговоримо в цій статті.

 

Які терміни індексації статті в БД Скопус?

 

За загальним правилом індексація наукових статей Скопус проводиться в терміни не менше 4 тижнів. У WoS статистика ще довше. Це мінімальний період. В середньому ж цифру можна сміливо збільшити на два, а для особливо щасливих при певному збігу обставин процедура може затягнутися на півроку.

 

Отже, коли починати перевірку? Через місяць. Раніше не варто навіть засмучуватися. Коли бити тривогу? Через 3 місяці – якщо немає результатів, зв’яжіться з виданням і уточніть. А ще, на всяк випадок, перевірте матеріал в переліку виключених наукових статей.

 

Потрібна допомога у підготовці роботи?

  Чому статті не індексуються?

   

  На це є кілька причин:

  1. Журнал виключений з переліку рецензованих наукометричною базою. Таке трапляється досить часто, тому потрібна ретельна перевірка при виборі, де опублікувати матеріал.
  2. Стаття не надрукована в журналі. Навіть якщо автор отримав макет, матеріал може бути знятий з публікації в останній момент, наприклад, у зв’язку з неправильним зазначенням даних про автора, невірному написанні місця роботи тощо.
  3. Не виконано вимоги для підрахунку індексів цитування, наприклад, з помилками складено бібліографічний список або порушені правила цитування.

   

  Якщо журнал виключений з наукометричної бази після того, як стаття опублікована, вона як і раніше буде значитися в базі як проіндексована. У зворотному випадку автору доведеться проходити всю процедуру заново.

   

  Як перевірити індексацію статті в Scopus?

   

  Без доступу до наукометричної бази це можна зробити двома способами: звернувшись в спеціальну організацію, у якої такий доступ є, або скориставшись відкритим доступом в журналах формату Open Access. Будемо відверті, других не так вже й багато. Ідеальний варіант – у вашій організації є доступ, і ви можете їм користуватися.

   

  У самій базі існує опція пошуку автора. Також наукову статтю можна спробувати знайти за назвою. Натиснувши на результат пошуку, висвічується вичерпна інформація за статтею, в тому числі за фактом її індексування.

   

  При пошуку матеріалу не потрібно впадати у відчай, якщо результати не знаходяться відразу. З об’єктивних причин окремі номери журналів можуть не зразу відображатися, і публікуватися із запізненням. У цьому випадку варто зв’язатися з редакцією.

   

  На заваді публікації часто стає ретракція, тобто відгук статті. Такий сценарій може статися на будь-якому етапі. Причини найрізноманітніші, але найчастіше це порушення правил публікаційної етики, конфлікт інтересів авторів, плагіат.

   

  Як вчинити, якщо немає доступу до Скопус?

   

  Варіант – купити – ми не розглядаємо. Це дуже дороге і в рамках одного дослідника нераціональне придбання. Існують альтернативні варіанти:

  • зверніться до своїх колег, партнерів, знайомих, які працюють в організації з відповідним доступом до Scopus;
  • напишіть в технічну підтримку сайту Скопус. Імовірність відповіді невелика, але вона є. При цьому важливо враховувати, що вся ділова переписка на цьому майданчику ведеться англійською мовою;
  • замовте послугу в спеціалізованому агентстві на платній основі.

   

  І ще один безпрограшний варіант – зверніться в компанію «SOER Publishing». Більш того, ми надаємо послугу публікації наукової статті в форматі «під ключ», починаючи від написання матеріалу, завершуючи моніторингом індексації та підвищенням рівня цитування. З нами безпечно, легко і надійно!

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  4 + 9 =