Publons – інструкція з використання

Зміст

Кожен вчений хоче здобути визнання серед колег і бути впізнаваним не лише у межах свого вищого навчального закладу чи країни, а й у всьому світі. Для цього необхідно публікувати результати своїх досліджень у журналах, що індексуються міжнародними наукометричними базами Скопус та Web of Science. У цій статті зупинимося на другій базі. Крім того, що “присутність” в базі важлива для вченого сама по собі, так для нього має значення можливість здійснення аналізу своєї роботи, отримання цілісної картини своїх досягнень. За це відповідає Publons, яка є частиною системи Web of Science.

 

Особливості роботи Publons

Платформа Publons є зручним інструментом для презентації вченими всього світу себе та своїх праць. На ній можна створити портфоліо та демонструвати свої праці, які були опубліковані в авторитетних журналах. Ресурс корисний не тільки для авторів, яким зручно систематизувати свою працю таким чином, він і для редакторів – наявність профілю спрощує та автоматизує процес рецензування. Це, у свою чергу, впливає підвищення ефективності обліку статей, збільшення показників цитування тощо. Publons підтягує наукометричні показники саме з Web of Science, оскільки інтегрований із нею.

Платформа проста у використанні і, до того ж, абсолютно безкоштовна. Сьогодні на ній зібрано понад 2 мільйони рецензій діячів науки з усіх країн світу. Варто зазначити, що в ній можна не тільки відстежувати публікації, які розміщені у Web of Science Core Collection, але й завантажувати показники в автоматичному режимі.

Інтерфейс простий і зрозумілий, тому всього за пару кліків можна отримати дані про окремі статті, науковців, наукові видання тощо. Також за необхідності можна відфільтрувати потрібні дані щодо країн та регіонів, що дуже зручно. Щоб зробити дані маніпуляції, необхідно лише зайти у вкладку BROWSE. Зручно також те, що всі вкладки з журналами активні, і тому можна перейти на офіційні сайти видань відразу з профілю.

Ті наукові статті, які проіндексовані базою, розміщуються за датою виходу.

Зареєстровані користувачі можуть оцінювати статті, що знаходяться в базі та ставити їм оцінки – SCORE.

Як зареєструватись на Паблонс?

Процес реєстрації на платформі дуже простий. Для початку потрібно перейти за посиланням: https://publons.com/account/register/ . Після цього – ввести електронну пошту, ім’я та прізвище на латиниці, придумати пароль і потім підтвердити його. Також зареєструвати профіль можна через Facebook, Google, LinkedIn за допомогою унікального номера ORCID і не тільки. Після того, як ви натиснете кнопку Register, для активації облікового запису вам буде надіслано посилання на вашу електронну адресу. Після того, як ви перейдете по ньому, потрібно буде повторно ввести логін і пароль. Далі ви потрапите у свій профіль і у вкладці Settings виберіть Profile, щоб заповнити його. Для заповнення профілю треба вказати країну, в якій проживає вчений, завантажити фото та вказати інформацію про себе, після треба зберегти внесені зміни. Також можна вказати відомості про членство у редколегії, журналі, організації.

Перевагою бази є й те, що лише за кілька кліків її можна буде пов’язати з профілем ORCID і імпортувати з останнього дані про публікації.

Потрібна допомога у підготовці роботи?

  ПІБ
  Ваш телефон
  Ваш E-mail
  Поле, відмічене як * - обов'язкове для заповнення.

  Якщо ви вже зареєстровані на Web of Science та/або EndNote, то додатково робити нічого в Publons не потрібно. Заходити на платформу можна використовуючи логіни та паролі із зазначених баз для доступу до системи.

  Publons для редакторів

  Ресурс корисний для видавців та редакторів, оскільки спрощує та автоматизує процес рецензування. На цій платформі в профілях міститься вся редакційна діяльність окремих редакторів, засновані на їхньому партнерстві з тисячами наукових журналів. Це надзвичайно зручно, адже наочно демонструє роботу кожного вченого та його активність у науковому житті.

   

  Publons для рецензентів

  Ця платформа – це про:

  • надійний канал зв’язку із видавництвом;
  • зручність. Рецензенти одержують повідомлення про ті роботи, які були опубліковані після їх рецензування;
  • одержують “брендовані” листи від видавництв.

   

  Переваги використання Паблонсу для вчених

  Платформа має багато переваг та допомагає вченому розвиватися у вибраному напрямку, знаходити співавторів для спільних досліджень, налагоджувати комунікацію з колегами. Цей інструмент:

  1. Дозволяє знаходити роботи конкретного вченого і при цьому зовсім не важливо – були опубліковані вони в журналах, що індексуються міжнародною наукометричною базою Web of Science або інших виданнях;
  2. Дозволяє легко та просто знаходити інформацію про дослідника через призму того, яку роботу дослідник виконував – був експертом, редактором, рецензентом;
  3. Дозволяє відстежувати історію експертної оцінки та роботи у складі редколегії наукових журналів;
  4. Підвищує шанси те, що ви знайдете однодумців для подальших спільних наукових пошуків тощо. Адже далеко не завжди наукова праця потрапляє на очі зацікавленим особам.

  Якщо робота, пов’язана з викладанням або проведенням наукових досліджень – те, чому ви вирішили присвятити своє життя і це саме те, що приносить задоволення, то необхідно замислюватися не тільки про моральне задоволення, а й постійно розвиватися, щоб відповідати вимогам, які роботодавці ( у тому числі і держава) висувають до цих категорій. Щоб відчувати себе впевнено та відповідати Ліцензійним умовам здійснення викладацької діяльності, необхідно регулярно публікувати результати своїх наукових досліджень у журналах категорії “Б”, а також журналах Скопус та WoS.

  Кожен це чудово розуміє, але на практиці далеко не завжди виходить приділяти цьому стільки уваги, скільки потрібно. Саме у випадку, якщо ви не встигаєте підготувати статтю, виконати її переклад на англійську мову або з підбором літератури виникли труднощі, найкраще замовити публікацію в Скопус в компанії «SOER Publishing». Кожен її автор – справжній професіонал своєї справи, який підбере актуальну літературу, пропише текст, який відрізняється науковою новизною і має практичну цінність, оформить все відповідно до вимог конкретного видання та взагалі підбере відповідний журнал. Звернення до нашої компанії – найкраще, що ви можете зробити для себе. Ми працюємо з вченими, які розвиваються у різних спеціальностях та гарантуємо найвищу якість надання послуг інформаційного характеру. При цьому ми маємо ще й найкращі ціни на ринку.

   

  • Скільки часу потрібно створити профіль на платформі Publons?

  Реєстрація в базі займає зовсім небагато часу. Щоб заповнити усі графи, завантажити фото тощо вам знадобиться хвилин 15 або близько того.

  • Скільки коштує реєстрація на Publons?

  Платформа працює абсолютно безкоштовно.

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  9 + 9 =