Стандарт оформлення посилань APA

Зміст

Американська Психологічна Організація у 1929 році розробила правила та рекомендації оформлення наукових публікацій. Тепер це всіма відомий простий та універсальний АРА стиль. Він пройшов кілька модифікацій, і зараз діє шоста версія apastyle.org/manual/index.aspx. Що потрібно знати про APA style і в чому його переваги – розберемося.

 

Які особливості стилю АРА і де він застосовується?

 

APA style охоплює нішу суспільних наук – право, історія, соціологія, психологія, менеджмент та багато інших. Наукові публікації та роботи з цих дисциплін пов’язані з великою кількістю джерел, причому дуже різнорідних. АРА стиль оформлення цитат та бібліографії розрахований саме на таку особливість.

 

Наприклад, багато праць по праву не обходяться без: фундаментальної теорії (книги), нормативної бази (чисельні закони та акти), судової практики (реєстри рішень та огляди). Сюди належать наукові праці (монографії, дисертації). Робота буде неповною без офіційної статистики, стратегії, звітних даних. Упорядкувати все це в бібліографії і не заплутатися в тексті дозволяє АРА стиль.

 

Головні особливості:

Потрібна допомога у підготовці роботи?

  1. Чинне правило, що кожного разу, коли цитується джерело, чи то непряма цитата, парафраз, блокова цитата або витримка в середині речення, застосовується посилання.
  2. Прочитавши текст, кожна людина повинна легко знайти будь-яке джерело, на яке є посилання.
  3. Мінімум інформації у самому тексті та максимально вичерпні дані у бібліографічному списку.
  4. Базові принципи – грамотна, достовірна, правдива, актуальна інформація про джерело та автора.

  АРА стиль передбачає просту та зрозумілу систему «автор/рік». Саме ці дані, тобто прізвище автора та рік створення джерела, відображаються всередині основного тексту. А вся інформація розкривається у списку наприкінці – кому потрібно, ознайомиться детально. Погодьтеся, ідеальне рішення для робіт із сотнею, а то й більше джерел.

   

  Як оформляти цитати в стилі АРА?

   

  Щоразу, коли цитується будь-яке джерело – потрібно оформляти його посиланням. Зміст внутрішньотекстових посилань включає:

  • автора (або редактора/упорядника, назву джерела, якщо немає автора);
  • рік видання;
  • сторінки інтервалу (тобто номери сторінок, з яких цитується фрагмент).

  Останній пункт не обов’язковий, якщо в роботі не дослівна витримка, а ідея з джерела, або сторінок для посилань багато.

   

  Цитати в середині рядка

   

  Цитати всередині рядка оформляються лапками. Варіантів вказівки ПІБ кілька:

  1. У самому реченні. Тоді після автора у круглих дужках прописується рік видання, а після самого речення теж у круглих дужках – сторінка чи сторінки. Наприклад, Безуглов (2022) заявив, що аргументація на користь єдиної доказової бази для всіх схем шахрайства з платіжними картками це утопія (с. 23-24).
  2. Після закінчення цитати, у дужках з іншими елементами, через кому. На прикладі це виглядає так. Аргументація на користь єдиної доказової бази «сама по собі нежиттєздатна, не підтверджена нормативно, не доступна для практики. Це утопія» (Безуглов, 2022, с. 23-24).

   

  Для цитування в середині рядка важливо, щоб посилання вказувало на конкретну сторінку в першоджерелі, звідки взято фрагмент. Передбачається, що будь-хто з читачів, за бажання, може відкрити матеріал на цій сторінці і знайти повну версію.

   

  Оформлення парафраз

   

  Основний текст не береться до лапок. Допустимо вказувати автора двома способами:

  • У будь-якій частині речення, де це є доречним за змістом. Тоді дата видання оформляється у круглих дужках одразу після прізвища. Наприклад, В інструментах комунікаційних технологій, за аргументацією дослідника Бєлова (2022), важливо вичленувати підгрупу, яка максимально підходить для виробництва на об’єкті, що розглядається.
  • Відразу після парафразу у круглих дужках. У тексті це так. В інструментах комунікаційних технологій важливо вичленувати підгрупу, яка максимально підходить для виробництва на об’єкті, що розглядається (Бєлов, 2022).

  В обох випадках таке оформлення свідчить, що доступніша інформація міститься в бібліографічному списку, і вказує на авторство.

   

  Блокова цитата

   

  Блокові цитати відрізняються своєю об’ємністю – три рядки та більше. Тому їх оформлення в стилі АРА передбачає:

  • без лапок;
  • з нового рядка;
  • абзацний відступ для всієї цитати;
  • подвійний міжрядковий інтервал;
  • точка в кінці та вихідне джерело в дужках.

   

  Наприклад, у тексті це так.

  Управління персоналом – це процес, під час якого формується організаційна структура, функції, цілі, взаємозв’язки фахівців та керівників на вертикальному та горизонтальному рівні, обґрунтування, вироблення, прийняття та реалізація управлінських рішень. Це зумовлює диференціацію системи на певні підсистеми, які мають відношення до спільного керівництва та можуть спеціалізуватися на виконанні конкретних функцій. (Толмачов, 2020, с. 236).

   

  Якщо внутрішнє текстове посилання містить не прізвище (наприклад, автор невідомий), а назву джерела, кожне його слово прописується з великої літери. Назви довгих творів чи книжок мають виділятися курсором. Наприклад, («Правопис слів іноземного походження, що рідко використовуються в сучасності», 2019, с. 23).

  Що стосується розділових знаків, важливо запам’ятати. Якщо посилання вказується після абзацу, дужка відкривається після капки. Якщо посилання оформляється після речення, крапка виноситься за дужку, а перед не ставиться.

  Які правила бібліографічного опису за стилем АРА?

   

  APA style відрізняється від гарвардського чи чиказького стилю специфікою оформлення джерел для бібліографії. Ось кілька правил:

  1. Якщо авторів кілька, у бібліографічному описі зазначаються всі прізвища, коли авторський склад не більше 7 осіб. Як, наприклад: Пелих, І., Авраменко, Р., Куст, В., & Роджерс Ю. (2018). Класифікація фактів, які входять у предмет доказування та їх вплив на зміну меж доказування. Москва: Вісник.
  2. Якщо авторський склад більш ніж 8 осіб, вказуються перші 6 осіб/три крапки/остання. В іншому схема аналогічна.
  3. У багатотомних виданнях вказується ПІБ редактора, назва праці, підназва або номер. А також місце видання та видавництво. Наприклад: Олійник, Б., Шевчук, С. (Ред.). (2006). Вибрані твори (Т. 1-2). Київ: Українська енциклопедія
  4. Електронні ресурси. Опис оформляється за аналогією до книг. Але замість видання зазначається електронне джерело. Потрібно відтворити документ з doi, http//. Приклад: Шашкевич, В. (2018). Загальні положення про докази та докази. Окремі види доказів. Кримінальний процес. MOODLE – Віртуальне середовище навчання КНІТУ (КХТІ). Відтворено з https://moodle.kstu.ru/mod/book/tool/print/index.php?id=29037 (дата звернення: 15.10.2021).

   

  Це основні, але не єдині нюанси оформлення в стилі АРА. Якщо ви не маєте достатнього досвіду впоратися з апгрейдом публікації або наукової роботи під вимоги, автори компанії «SOER Publishing» виконають на замовлення написання статті, дисертації, публікації «під ключ». Ми надаємо гарантії якості та насправді доводимо найвищу кваліфікацію.

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  3 × two =