Виключення журналів з наукометричних баз Web of Science та Scopus

Зміст

Журнал Scopus або журнал Web of Science – те, що не може не становити інтересу для аспірантів, наукових співробітників лабораторій, викладачів вищих навчальних закладів України і не тільки. Про те, щоб опублікувати статтю, яка рецензуватиметься однією з цих міжнародних наукометричних баз даних, дійсно мріє кожен з них. Адже публікація такого рівня відкриває широкі здібності перед її автором. Наявність статті:

  • дозволяє знайти співавторів для подальших наукових досліджень;
  • підвищити свої шанси у боротьбі за гранти;
  • дозволяє знайти вигідні пропозиції щодо роботи;
  • дозволяють заявити про себе усьому світовому співтовариству та досягти визнання серед колег.

Підготувати матеріал, який буде удостоєний статті такого рівня – завдання не з легких. Про це чудово знає кожен. Але в цій статті ми розглянемо, а в чому полягає особливість таких журналів? Що такого в цих журналах, що в них так складно потрапити?

 

Які вимоги для включення журналів у Scopus та Web of Science?

 

Первинне сортування передбачає подання заявки та перевірку її редактором. Він визначає відповідність наукового видання вимогам, які пред’являються базами даних до журналів, які рецензуються. Мінімальний пакет вимог включає:

  • обов’язкове рецензування всього наукового контенту у журналі;
  • регулярні публікації матеріалів (регулярність може бути різною. Це може бути 2 публікації на рік, а може – 6, але головне – періодичність);
  • видання має мати ISSN, який зареєстровано у Міжнародному центрі ISSN;
  • контент має бути актуальним для міжнародного співтовариства. У статтях мають розглядатися питання, які є цікавими для всіх учених, а не представників окремих країн. Також посилання на літературу, яка використовувалася для написання статей, повинні мати латинську транскрипцію, а наукові статті – анотації та назви англійською;
  • статті мають бути унікальними, не містити плагіату у будь-якому його прояві;
  • перші видання мають бути датовані не менш як за 2 роки до подання заявки на включення журналу до наукометричної бази;
  • журнал повинен мати унікальну та змістовну назву;
  • останні 3 випуски видання доступні для завантаження у форматі PDF;
  • на офіційному сайті видання можна побачити інформацію про головного редактора (або кількох редакторів – до 3 осіб). Як правило, інформація включає дані про професійний успіх, місце роботи в минулому і в даний час, наявні нагороди тощо.

Заявка подається шляхом заповнення спеціальної онлайн-форми. Вона передбачає заповнення всіх полів, а також підвантаження прикладів наукових статей.

Спочатку виконується перевірка на придатність до розгляду питання включення видання до бази даних. За це відповідають рецензенти Експертної ради, які оцінюють якісні та кількісні показники роботи журналу. Критеріями, за якими журнал оцінюється експертами, є наступні пункти:

  • політика журналу (типи рецензування, визнання редакторів та вчених);
  • якість контенту (враховуються: показник унікальності робіт, відсутність плагіату, наукова новизна, практична та теоретична цінність статей);
  • представництво видання;
  • регулярність виходу видання (відсутність порушень у графіці друку);
  • доступність до перегляду та завантаження в онлайн-режимі (англійська мова на домашній сторінці + відповідність сайту загальним критеріям якості).

Якщо первинне сортування не увінчалося успіхом, то треба буде попрацювати над проблемними моментами та усунути їх. Якщо рішення було успішним, тоді здійснюється редакційна оцінка та сортування.

 

Потрібна допомога у підготовці роботи?

    Чому можуть виключити журнал із бази Скопус чи WoS?

     

    Винятки з бази даних – досить поширене явище, адже журнали переоцінюються щороку. Причини виключення можуть бути різні. Зазвичай вони у тому, що видання не відповідають Скопус чи WoS (йдеться про вищезгаданих критеріях), і навіть виявлення порушень з допомогою системи “Radar”. Дана система моніторить видання та відстежує такі моменти як: геолокація вчених, які публікують результати своїх досліджень у журналі, рівень самоцитування, кількість статей. Якщо в журналі різко збільшилася кількість публікацій, усі вчені з одного регіону, то швидше за все це залучить систему. Буває таке, що незважаючи на численні перевірки у статтях зустрічається плагіат – тоді приводом для виключення видання із бази буде скарга автора.

     

    Окремо варто зазначити, що робота видань, включених до міжнародних баз даних, має бути прозорою та відповідати вимогам законодавства. Йдеться не тільки про те, що матеріали, які подаються, повинні бути унікальними, не повинні містити плагіат, а й про те, що цінова політика має бути прозорою, а всі публікації в журналах відповідають спеціалізації та профілю журналу.

    Розміщення статей у журналі невідповідного профілю не дасть автору бажаного результату (не дозволить знайти колег з інших країн, однодумців тощо). Однак деякі грішать цим, причина може критися у невисокій вартості розміщення чи швидких термінах публікації.

    Журнали, які все ж таки увійшли до баз даних міжнародного рівня, дуже дорожать своєю репутацією і тому скрупульозно підходять до вибору матеріалів, що публікуються. Саме тому багатьом авторам доводиться чекати на перевірку статті по 3-4 місяці, а то й більше (іноді термін очікування може досягати року).

     

    Як індексуються журнали після видалення баз даних?

     

    Якщо подану в журнал статтю було проіндексовано, то вона вже не буде виключена. Найважливіше – відстежити публікацію, якщо її не було, то стаття до бази не потрапить. А це вже для автора, м’яко кажучи, не дуже. Варто відзначити, що при виборі журналу треба бути теж гранично уважними – сьогодні розвелося багато “хижацьких” сайтів, які не публікують статті в журналах, що індексуються в даних базах даних, хоча позиціонують себе як такі. Це можуть бути видання, які є дублями відомих журналів, які справді містяться в базі (піратські копії з підставними розрахунковими рахунками). Також можлива ситуація, коли на офіційному сайті вказано неправдиву інформацію про індексацію журналу.

     

    Нюансів підготовки статей для подання до журналів міжнародного рівня є безліч. Дещо простіше і процес вибору самого видання, адже сьогодні в цих базах міститься понад 20 тисяч журналів з усього світу. Якщо у вас немає часу розбиратися з усім цим або просто немає бажання витрачати дорогоцінні хвилини життя на походи в бібліотеки та моніторинг різних сайтів, залишайте заявку на сайті компанії «SOER Publishing». У нас можна замовити статтю Скопус чи WOS. Ми із задоволенням допоможемо вам з публікацією з будь-якої теми та спеціальності. Співпраця з вами – ідеальний вибір для кожного. Ми можемо похвалитися високою якістю надання послуг, пунктуальністю авторського колективу та доступними цінами на всі види послуг.

     

    • Чи важко потрапити до бази Скопус чи WOS?

    Так, щоб видання індексувалося в одній з цих наукометричних баз даних, необхідно пройти довгий шлях і “забезпечити” відповідність видання величезній кількості критеріїв, серед яких: політика журналу, якість контенту, представництво видання, регулярність виходу видання, доступність до перегляду та завантаження онлайн-режимі.

     

    • Якщо журнал виключено з бази, чи може він туди повернутись?

    Так, проте подати заявку на включення можна буде щонайменше через 5 років.

     

    • Якщо журнал виключать із бази Скопус, чи перестане індексуватися стаття?

    Ні, якщо стаття була опублікована тоді, коли журнал ще індексувався на неї, це не вплине.

    Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

    Залиште відгук

    Ваш e-mail не буде опублікований