Як отримати звання професора?

Зміст

Отримання вченого звання професора є черговим кроком у просуванні кар’єрними сходами. Щоб зробити його, необхідно перш за все пройти величезний шлях і витратити чимало часу.

 

Вимоги щодо присвоєння звання професора у 2023 році

 

Вимоги, які висуваються до людей, які хочуть отримати вчене звання, містяться у Наказі Міністерства юстиції №13. Наказ «Про затвердження Порядку присвоєння вчених звань науковим та науково-педагогічним співробітникам» містить певну градацію. Вимоги варіюються залежно від того, про яку категорію йдеться:

 1. Про працівників вищої освіти, у тому числі закладів післядипломної освіти, які провадять освітню діяльність за відповідною спеціальністю на відповідному рівні вищої освіти, та вищих духовних навчальних закладів.
 2. Про працівників наукових установ Національної академії наук та національних галузевих академій наук, іншого підпорядкування, наукових організаціях, наукових підрозділах вищої освіти на посаді завідувача (начальника) науковим відділом (відділенням, сектором, лабораторією), головного наукового співробітника, провідного наукового співробітника, старшого наукового співробітника чи директора, заступника директора, вченого секретаря.
 3. Про діячів культури та мистецтв, педагогічна діяльність яких відповідно до навчального плану передбачає індивідуальну роботу з оволодіння художніми вміннями й навичками та безпосередньо впливає на формування професійної майстерності майбутнього художника (детальніше далі).
 4. Про працівників закладів вищої освіти, у тому числі закладів післядипломної освіти, які здійснюють освітню діяльність за відповідною спеціальністю на відповідному рівні вищої освіти, та вищих духовних навчальних закладів, яким не присуджено ступінь доктора наук, але які відповідають певному переліку вимог (розглянемо далі).

 

Наприклад, говорячи про першу категорію, варто зазначити, що отримання звання професора «доступно» людям, які мають вчене звання доцента/СНС, науковий ступінь доктора наук, пропрацювали на різних посадах на кафедрі не менше 10 (15 років за певних умов), мають сертифікат, що підтверджує рівень володіння англійською або іншою мовою ЄС на рівні не нижче В2 (є альтернатива у вигляді публікації щонайменше 10 робіт у журналах Скопус або WOS). Також у Наказі озвучуються вимоги у вигляді міжнародного стажування, а також обов’язкових публікацій (не менше 2 публікацій у виданнях, включених до наукометричних баз «Scopus» або «Web of Science» та які мають ISSN-номер).

Для другої категорії вимоги схожі, проте кількість публікацій у журналах WOS або Scopus буде іншою (їх потрібно не менше 3) тощо.

Видання матеріалів своїх наукових досліджень у “серйозних” журналах, що входять до міжнародних наукометричних баз даних, не варто відкладати на останній момент (якщо процес отримання звання не хочеться відтягувати), адже часом публікація статей може затягтися навіть на рік.

 

Потрібна допомога у підготовці роботи?

  Скільки необхідно опублікувати статей для отримання звання професор?

   

  У Наказі немає чітко прописаної інформації щодо кількості потрібних публікацій. Є вказівка ​​лише на кількість Скопус або WOS. У Постанові Кабінету Міністрів України «Деякі питання присвоєння (позбавлення) наукових ступенів також не мають вказівки на те, яка кількість статей потрібна для виходу на захист». Вказано лише те, що у випадку, коли питання про захист піднімається достроково (раніше ніж через 5 років після захисту кандидатської) потрібно мати не менше 3 публікацій у журналах (Q1, Q2) відповідно до класифікації SCImago Journal and Country Rank або Journal Citation Reports на тему докторської. А ось у Наказі «Про опублікування результатів дисертації на присвоєння наукових ступенів доктора та кандидата наук» сказано, що вчений повинен мати щонайменше 20 публікацій у профільних журналах України та зарубіжних країн.

  До цих 20 статей повинні входити також журнали, які належать до категорії “А”. Наразі кількість становить не менше 3, а з 1 вересня 2024 року їх має бути не менше 5 публікацій.

  Варто зазначити, що вимоги не відрізняються стабільністю і тому слід їх постійно моніторити. Так, наприклад, у травні 2022 року було затверджено на рівні законодавства те, що якщо статтю було опубліковано у виданні держави-агресора, то вона не може зараховуватися зовсім. При цьому не має значення, наскільки якісний науковий матеріал був розміщений і де він ще був проіндексований.

   

  Професор – це посада чи звання?

  Відповідно до законодавства нашої країни, професор – це вчене звання (корелює з науковим ступенем доктора наук). Однак у Наказі МОН України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів співробітників освітніх закладів, закладів освіти та наукових установ» є і така посада. Плутати ці поняття не можна.

   

  Що означає звання почесного професора?

  Порядок надання звання почесного професора регламентується відповідними Положеннями на рівні ВНЗ (затверджуються рішеннями Вчених рад).

  Для тих, хто не хоче витрачати кілька місяців свого життя на те, щоб підібрати список актуальних джерел, проаналізувати їх, визначити мету та завдання дослідження, підготувати матеріал, гідний розміщення у міжнародних наукометричних базах даних, найкращим рішенням буде замовити публікацію Скопус у нашій компанії. Наші фахівці мають за плечима величезний досвід роботи та із задоволенням візьмуться за підготовку статті такого рівня. Для них не складно досягти потрібного рівня унікальності та висвітлити на сторінках дослідження актуальні питання, що становлять інтерес для всього наукового співтовариства, а не лише для вчених окремого регіону. Серед переваг оформлення замовлення саме у нашій компанії можна відзначити:

  • високу швидкість підготовки матеріалів, які точно прийме база даних, що цікавить замовника;
  • високий рівень професіоналізму авторів, який дозволить їм упоратися з темою будь-якої складності будь-якої сфери;
  • доступні ціни на послуги (публікація коштуватиме приблизно 900 доларів).

   

   

  • Через скільки років після захисту кандидатської можна «виходити на захист» докторської?

  За загальним правилом – не раніше ніж через 5 років, проте за наявності публікацій у журналах Скопус та WOS цей термін може бути меншим.

   

   

  • Скільки часу потрібно для публікації у журналі Скопус?

  Якщо звернутися до компанії «SOER Publishing», то мати можливість похвалитися публікацією такого рівня можна буде вже через місяць (проте це досить умовний термін, все залежить від спеціальності та теми дослідження).

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  5 × one =