Як визначити гіпотезу дослідження?

Зміст

Гіпотеза та дослідження йдуть у парі. Перша задає вектор другому. Без гіпотези втрачається науковість та значущість дисертації чи статті. Та й взагалі їх не допустять до захисту/публікації. Навіщо, якщо нічого нового не доведено, не підтверджено, не спростовано? Тому давайте розберемося у понятті, видах та значущості гіпотез.

 

Що таке гіпотеза дослідження?

 

Гіпотеза – це науково обґрунтоване припущення, навколо якого вибудовується дослідницька робота. Така ймовірна характеристика завжди випливає з теорії. Гіпотези можуть підтверджуватись або спростовуватися. Тобто дослідник чи доводить життєздатність ідеї, чи науково відсіює її.

 

Ознаки гіпотез:

 • Релевантне припущення. Тобто гіпотеза повинна спиратися на конкретні факти, щоб її можна було б назвати допустимою і для науки, і для практики. Припущення з опорою на інше припущення – не гіпотеза. Умовно кажучи, як можна будувати релевантні науці гіпотези щодо вторгнення інопланетян на Землю? Поки що ніяк.
 • Перевірені висновки. У науці формат “я художник, я так бачу” – не пройде. Якщо гіпотезу доведено чи спростовано, важливо це підтвердити та перевірити. Наприклад, шляхом дослідів, спостережень, експериментів, розрахунків. Не перевіряється? Гіпотеза нежиттєздатна.
 • Несуперечливий та сумісний зміст. У гіпотези завжди є кілька компонентів: «якщо це…тоді то…», «таке можливо за умови…», «це засіб того…». Вони можуть суперечити одне одному, виключати одне одного. Образно, абсурдно доводити, що в тому самому місці одночасно, якщо настав день, значить, настала ніч.

 

Гіпотеза – головний методологічний інструмент дослідження. Вона підтверджує, що автор не просто пише роботу для галочки, а намагається привнести їй, по-перше, науковий зміст, а по-друге – реальну значущість та користь. Без гіпотез дослідження стають банальним переписуванням текстів та викладом думок на вільну тему.

Потрібна допомога у підготовці роботи?

  В одному дослідженні висувається одна, максимум дві гіпотези. Більше складно вмістити в рамках однієї наукової роботи, без втрати якості.

  Які види гіпотез бувають?

   

  Що обґрунтовується? Це основний критерій поділу гіпотез на види. Тому наукове припущення може бути:

  • Загальне. Обґрунтовуються закономірності, закони, причини діяльності, явищ у природі та суспільстві. Такі гіпотези пояснюють весь клас, виводять універсальні закономірності та взаємозв’язки, незалежно від часу та місця.

  Приклад: «Чим більше годин працівники медіа-індустрії трудяться, тим вище у них заробітна плата».

   

  • Приватне. Обґрунтовуються причини, закономірності, походження щодо частини об’єкта чи частини класу явищ у природі та соціумі. Відповідно, пояснюють такі гіпотези також лише частина класу.

  Приклад: «Чим більше годин трудяться піар-менеджери кіновиробництва, тим вищий розмір заробітної плати».

   

  • Одиничне. Обґрунтовуються закономірності, причини та походження одного конкретного явища, події, фрагмента. Результат – індивідуальні висновки під конкретний випадок.

  Приклад: «Співробітники відділу піар-менеджменту продюсерського центру «Вельвет» ефективніше працюють уранці, за рахунок чого збільшують свій заробіток».

   

  • Робоче. Обґрунтування зводиться до умовного припущення, що закономірності, завдання, причини можуть мати місце. Робочі гіпотези висуваються на перших порах, на підготовчому етапі і є способом угруповання, систематизації результатів спостережень.

  Приклад: «У першій половині дня працездатність співробітників компанії вища».

   

  Звичайно, ці приклади образні та умовні, але вони наочно демонструють масштабність та специфіку виду гіпотези.

  Важливо! По відношенню до завдань та цілей дослідження гіпотези діляться на основні (до основних завдань) та неосновні (до другорядних завдань). Других у науковій роботі може бути кілька.

  Чи потрібна у статті для публікації в Скопусі гіпотеза?

   

  У науковій статті для публікації у Scopus потрібна гіпотеза. Цю вимогу можна побачити в переліку критеріїв майже всіх видань, що індексуються. Якщо говорити коротко, у доведеній чи спростованій добрій гіпотезі вся цінність статті. Гіпотеза дослідження формується на стадії методологічного задуму. Це той фундамент, на якому шикуються всі наступні етапи. Гіпотеза логічно визначає, як і для чого вибудовуватиметься дослідження, які основні етапи його проведення та які результати передбачаються.

   

  Гіпотеза в наукових статтях Scopus, як і будь-яких інших, надає висновків та результатів виваженості, користі, реальної значущості. Без гіпотези навіть сумлінно виконана робота фактично означатиме – куди привела дорога, туди й прийшов. Іншими словами, не можна формувати мету в ході її виконання. Спершу мета, потім реалізація.

  Наявність гіпотези дозволяє відмежувати в журналах наукові статті від редакторських колонок та статей із суб’єктивною домінуючою.

  Що головне у гіпотезі дослідження?

   

  Гіпотеза неспроможна суперечити науковим аксіомам. Підтверджувати або тим більше спростовувати форму еліпсоподібної планети Земля – ​​абсурдно. У дослідженні важлива дійсність. Теоретично ми можемо припустити, що замок Хогвардтс і Гаррі Поттер існують у паралельній реальності, але це є явним доказовим провалом.

   

  У гіпотезі головне – повна відповідність до теми, мети та змісту дослідження. Тобто недостатньо сформулювати припущення і зробити висновки, важливо наочно, крок за кроком показати в дослідженні, як автор дійшов цих висновків, як досяг підтвердження чи спростування, і як це можна перевірити.

   

  Невипадково формулювання гіпотези вважається найскладнішою частиною дослідження. Якщо вам потрібна дисертація чи авторитетна наукова стаття, ви, напевно, вже зрозуміли цю специфіку. Не подужаєте? Без досвіду у цьому питанні справді складно. Звертайтеся до компанії «SOER Publishing», і ми не тільки допоможемо з формулюванням гіпотез, але підготуємо на замовлення чудову наукову роботу під ключ, з гарантією якості та безкоштовних доробок.

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  twelve − 8 =