Scopus рецензує понад 24 тисячі журналів. Пошук необхідних і потрібних варіантів займає час і вимагає грамотного підходу. Алгоритм досить простий, але потрібно знати кілька тонкощів та кроків пошуку. У статті поговоримо про ці питання.
Який алгоритм пошуку журналу в Скопусі?
Інструкція дій є дуже простою:
- Відкрити офіційний веб-сайт scopus.com. за замовчуванням перша сторінка – пошукова.
- Вибрати зручну мову користування.
- Вибрати категорію «Джерела» у верхній панелі зверху.
- Конкретизувати параметри пошуку із запропонованих варіантів. Наприклад, це може бути ISSN, назва, видавець. Вказати інформацію у верхньому полі та підтвердити опцію «Пошук джерел».
- У списку, що висвітлився, вибрати відповідний журнал. Ознайомитись із відомостями на сторінці про журнал, включаючи його якісні характеристики – роки охоплення, галузь знань, видавець, показник SNIP, SJR, CiteScore, наукометричні показники, включаючи кількість цитувань та документи.
- Ознайомитися з CiteScore, рейтингами та трендами, у тому числі на графіку.
Які типи документів можна знайти у Scopus?
Пошукова опція наукометричної бази даних Скопус орієнтована на всі типи документів, які публікуються цьому ресурсі. Йдеться про редакційні та наукові статті, список помилок, розділи, книги, монографії, примітки, огляди та короткі огляди, листи, матеріали конференцій. Отже, пошук може бути орієнтований на будь-який із зазначених критеріїв. Але більшість відводиться журналам. При цьому з огляду на величезний обсяг охоплення важливо включати критерію пошуку по регіональному сегменту. Так суттєво звужується спектр пошуку, а вітчизняні автори мають більше шансів опублікуватися в журналах Східної Європи.
Варіанти пошуку матеріалу в Scopus?
Опублікований матеріал у скопусівському журналі має бути проіндексований. Для перевірки достатньо скористатися вище описаною інструкцією, і процедура займе невелику кількість часу. Якщо матеріал відобразився, то індексація відбулася.
Альтернативні варіанти пошуку можна здійснювати за такими критеріями:
- Author Search. Для пошуку за авторами потрібно:
- увійти на сайт бази даних;
- вибрати однойменний режим;
- ввести прізвище автора, що цікавить, у пошуковому рядку;
- зробити позначку для точної відповідності;
- вказати ORCID;
- запустити процес і вибрати потрібний результат у списку, що висвітлився;
- активувати пункт «Показати документ» та переглянути раніше опубліковані матеріали.
- Affiliation Search. Для пошуку за назвою організації потрібно виконати такі кроки:
- відкрити сайт та обрати однойменний режим;
- запровадити найменування шуканої юридичної особи та місто її знаходження;
- запустити процес;
- вибрати необхідну команду з переліку згенерованих результатів;
- активувати опцію «показати документи»;
- провести пошук та вибрати фільтр документів за критеріями року публікації та інших пунктів, натиснувши опцію Limit to;
- відфільтрувати потрібні та цікаві шукані статті за допомогою опції «Експорт» для збереження згенерованого переліку;
- вибрати оптимальний спосіб та файл для збереження їх запропонованого програмою переліку.
- Advanced Search. Для розширеної варіації пошуку та деталізованого підходу використовується ширший спектр критеріїв. Залучається сукупність логічних операторів, їх близькості до завдань, кодів полів та інших аспектів, включаючи ключові слова та пошук статей. Процес реалізується досить оперативно.
Використовуючи широкий спектр пошукових можливостей для пошуку журналів Scopus, можна орієнтуватися на декілька критеріїв. Журнал буде індексований лише тоді, коли він включений до наукометричної бази. Для грамотного пошуку необхідні точні фактичні дані, у тому числі правильний академічний переклад.
Про ці та безліч інших аспектів детально можна дізнатися в компанії «SOER Publishing». Ми багато років надаємо професійні послуги з підготовки наукових статей до Скопусу та виконання супутніх робіт на замовлення, надаємо гарантії та несемо відповідальність за результат.