Чому різні показники квартилю у Scopus та Scimago?

Зміст

Квартиль – один із головних орієнтирів під час вибору наукового журналу для публікації. Як бути, якщо різні сервіси демонструють різне значення квартилю по тому самому найменуванню? Причина у формулах розрахунку, які у Scopus та Scimago свої, унікальні. Давайте розберемося.

 

Що таке Scimago та Scopus?

 

Скопус не потребує представлення. Це провідна наукометрична база даних світу, де рецензується понад 24 тисячі журналів. Вони диференційовані на чотири квартилі за ступенем авторитетності та показниками цитованості.

 

Платформа Scopus має широкий спектр інструментів, що корисні для дослідницького середовища всього світу. Кількість опублікованих записів вже вимірюється десятками мільйонів і щорічно поповнюється на 2-3 мільйони.

Scimago – це сервіс, що функціонує на загальнодоступних засадах та містить список усіх журналів, що рецензуються Scopus. Крім того, на цьому сервісі розміщено всі публікаційні показники по державах.

Потрібна допомога у підготовці роботи?

   

  Сервіс черпає дані з платформи Скопус та видає інформацію, починаючи з 1996 року. Такий контент використовується вченими з усього світу з метою порівняння та аналізу, отримання статистики. Найчастіше коли шукають квартиль, користуються саме Scimago.

  В одного й того ж журналу може бути кілька квартилів за різними профілями. І тут потрібно орієнтуватися на спеціалізацію, що співпадає з темою дослідження автора.

  Як розраховуються показники CiteScore та SJR?

   

  CiteScore – це показник Скопусу. За допомогою такої метрики розраховується квартиль журналу. Аналогічною метрикою для Scimago є SJR. В обох варіантів є свої переваги та особливості.

   

  Що потрібно знати про CiteScore?

  З його допомогою оцінюється понад 20 тисяч позицій;

  1. Охоплення метрики – не лише журнали, а й книжкові серії, матеріали конференцій, галузеві публікації, тобто весь контент Скопус.
  2. Характеризується простим та зрозумілим показником розрахунку.
  3. Використовується самостійно або для досягнення більшої об’єктивності. У поєднанні з іншими інструментами наукометрії.

   

  Що потрібно знати про SJR?

   

  • Формула розрахунку досить складна та багатоходова.
  • З його допомогою оцінюється місцезнаходження журналу та престижність публікацій.
  • Орієнтиром служить кількість цитат, які можна вважати вагомими, відповідно до конкретного документа.
  • Мається на увазі, що цитування виданням матеріалів з іншого видання автоматично означає наділення власне престижністю.
  • Чим вище показник SJR у цитати, тим вища її цінність.

  Головним орієнтиром для SJR є вага цитати, тоді як для CiteScore – кількість цитувань. У цьому полягає принципова відмінність і саме цим пояснюється різниця квартилю одного й того самого журналу на двох платформах.

  Чому CiteScore більш релевантна?

   

  Методика, використовувана Scopus, більш релевантно відображає показники з усіх предметних областей. Незважаючи на досить просту формулу розрахунку, вона вважається максимально прозорою. Розрахунок може бути перевірений будь-якої миті, а його базисом виступає актуальна інформація про цитування.

   

  Висока релевантність, зокрема, обумовлена, відсутністю складності алгоритмів розрахунку. В арсеналі CiteScore використання динамічної метрики Tracker, яка базується на даних поточних місяців та останнього року.

   

  Прогнозування та перспективи

   

  Перевага метрики Скопус полягає у можливості передбачити перспективи журналу. Наприклад, починаючи готувати публікацію для конкретного видання або претендуючи на участь у гранті, важливо переконатися, що на фінішній прямій замість заявленого першого квартилю не виявиться, що біля журналу стоїть відмітка Q3.

   

  З метрикою Scimago це зробити набагато складніше. Причина – складна, багатоетапна формула розрахунку та заплутаний алгоритм. Прогнозування діяльності та публікаційної активності видання за цим показником складніше, отже, вчений стикається з проблемою планування.

   

  Кому довіряти?

   

  Логічне питання. Головним у виборі має стати першоджерело. Scopus надає інформацію лише після реєстрації. Це досить важко для фізичної особи. Scimago – доступніша платформа, зрозуміла по навігації. Якщо дані у цих системах розходяться, орієнтуватися треба той ресурс, який зазначено у законодавчих документах держави автора. У реаліях нашої країни краще орієнтуватися на Скопус.

   

  У виборі журналу квартиль – важлива, але не єдина складова. Щоб не помилитися, ретельно проаналізуйте видання та переконайтеся, що це не хижацька версія. У компанії «SOER Publishing» ви можете замовити всі види наукових праць, у тому числі публікації «під ключ» та підбір журналу потрібного квартилю.

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  17 − 15 =