Перевірка тексту на унікальність за допомогою Similarity Check

Зміст

Публікації в профільних виданнях є найочевиднішим інструментом просування науковців у науковому середовищі. Саме вони дають змогу знаходити однодумців для проведення спільних, глибших і масштабніших досліджень, претендувати на здобуття грантів, забезпечують можливість отримати більш цікаву пропозицію щодо роботи і не тільки. Для науково-педагогічних працівників України “фахові” публікації цікаві ще й через те, що вони є підтвердженням того, що працівник ВНЗ постійно підвищує рівень своїх знань, компетенції та по суті гідний обіймати ту чи іншу посаду.

 

У Ліцензійних умовах провадження освітньої діяльності одним із пунктів зазначено наявність не менше 5 публікацій за останні 5 років. Звісно, прямо в законі ніде не прописано, що за їхньої відсутності працівника звільнять, але все ж таки ВНЗ підходять до підбору кадрів скрупульозно, і людина, яка відповідає вимогам, має більше шансів на те, що з нею підпишуть контракт. Щоб опублікувати результати своїх досліджень у журналі, який індексується серйозними базами, потрібно чимало попрацювати – треба продумати ідею, прописати текст, оформити його, не забуваючи про цілий список вимог, серед яких найважливішим пунктом є унікальність.

 

Щоправда, питання оригінальності тексту та дотримання правил академічної доброчесності є актуальним не лише для світил науки та тих, хто вже належить до наукової спільноти – наукових та науково-педагогічних працівників, а й для студентів та аспірантів. Вони також мають дотримуватися всіх правил і вимог під час виконання рефератів, курсових робіт, дипломних, магістерських тощо. Тут є деякі нюанси – студенти зобов’язані докладати скріншоти перевірок, але далеко не завжди вони виконують цю вимогу і в коректності даних можна не сумніватися. Тому часто перевірка даних видів письмових робіт також залишається за викладачем.

 

Так чи інакше, питання унікальності тексту сьогодні є актуальним у сфері науки та освіти. Йому і буде присвячено нашу статтю, а ще ми хочемо познайомити вас з одним зі зручних інструментів для перевірки тексту (використовується переважно щодо наукових робіт), але про все й по порядку.

 

Потрібна допомога у підготовці роботи?

  ПІБ
  Ваш телефон
  Ваш E-mail
  Поле, відмічене як * - обов'язкове для заповнення.

  Визначення поняття унікальності тексту

  Унікальність тексту – параметр, який дає змогу визначити скільки тексту автор написав сам, а скільки було запозичено з інших джерел.

  Плагіатом визнають не тільки сліпе копіювання чужого тексту, а й запозичення чужих ідей і думок із використанням методу перефразування тощо.

   

  Навіщо потрібно перевіряти унікальність тексту

  Перевірка тексту наукової роботи на оригінальність є обов’язковою умовою допуску роботи до друку в міжнародному журналі або ж журналі, зареєстрованому в Україні. Визначення цього параметра забезпечує підвищення якості освіти, розвиток науки тощо.

   

  Опис Similarity Check

  Сервіс Similarity Check є послугою з перевірки унікальності тексту, що надається членам спільноти Crossref. Ґрунтується вона на такому популярному інструменті для перевірки унікальності текстів і виявлення плагіату, як iThenticate. Цей інструмент сьогодні використовується практично всіма журналами, що поважають себе, – його під’єднано приблизно до третини видань, що функціонують у світі. За рік за його допомогою перевіряється понад 10 мільйонів різних матеріалів.

   

  Як працює Similarity Check?

  Коли редактор журналу отримує статтю автора для її публікації йому важливо перевірити її на оригінальність. Публікувати те, що вже було раніше опубліковано в інших джерелах не має сенсу і є неприпустимим. Перевірка відбувається наступним чином: сервіс Similarity Check від Crossref виробляє “з’єднання” видавця і редакторів з широко використовуваним інструментом для перевірки плагіату iThenticate.

  У цьому разі видавець погоджується відкрити всі опубліковані у своїх журналах роботи та надіслати їх до бази iThenticate, таким чином він надає базу джерел для перевірки та аналізу. Інструмент iThenticate дає можливість виконати звірку будь-якого тексту з цією базою – у ній міститься величезний масив даних, що складається з тез конференцій, різних веб-сторінок, статей з наукових журналів і не тільки. Усі збіги будуть відображені у звіті, який дасть змогу редактору дати оцінку наданому для публікації рукопису.

   

  Переваги використання Similarity Check

  Залишити переваги використання Антиплагіату без уваги вкрай складно. Використання цієї програми вкрай “корисне”:

  • видавцям журналів.

  Якщо матеріал пройде перед публікацією перевірку на плагіат і її результати виявляться позитивними (свідчитимуть про те, що текст справді якісний, не містить плагіату), то журнал зможе зміцнити свій вплив в академ. середовищі, користуватиметься авторитетністю серед учених, зможе тримати свої позиції в науковому середовищі та індексуватиметься серйозними наукометричними базами;

  • редакторам.

  Перевірка статей через призму їхнього змісту й актуальності – це, безумовно, важливо, але навіть той фахівець, який працює в певній галузі знань тривалий проміжок часу, не застрахований від незнання певних вчених, розроблених методик тощо (охопити все вкрай складно і в умовах глобалізації практично неможливо) – цей же інструмент дасть змогу всього за кілька кліків перевірити матеріал і, відповідно, зміцнити та зберегти редакційний авторитет того, хто перевіряє;

  • авторам.

  Цей інструмент дає змогу проаналізувати як власний текст, так і джерела, що використовуються, та убезпечити себе тим самим від ненавмисного плагіату, зайвого показника самоцитування тощо;

  • читачам.

  Особливо цей момент важливий для людей, які платять за передплату того чи іншого журналу і хочуть мати змогу ознайомитися з якісним матеріалом, який містить результати оригінального дослідження.

   

  Поради щодо ефективного використання Similarity Check

  Учасники Crossref, які використовують у своїй роботі послугу Similarity Check, отримують доступ до інструментів iThenticate за вигіднішими цінами. Це пов’язано з тим, що вони автоматично вносять свої матеріали в базу даних повнотекстової літератури Turnitin (вона ж використовується для перевірки текстів на плагіат). Це означає, що в міру збільшення кількості учасників зростає і сама база даних Turnitin, яка відповідає за роботу служби. Що більше матеріалів у базі буде, то вищою буде якість опублікованих матеріалів, адже в такому разі оригінальність буде максимально можливою.

   

  Як уникнути помилкових спрацьовувань?

  Щоб розрахувати показник схожості, iThenticate сканує текст надісланого вами документа і звіряє його з кожним з обраних вами репозиторіїв. Система бере кількість слів, що збігаються, знайдених у документі, і ділить її на загальну кількість слів у документі, щоб отримати відсоткове значення показника схожості для звіту. Якщо ж застосувати до документа параметри виключення, то система видалить усі збіги з логікою параметрів виключення та перерахує відсоток показника схожості (може мати місце тоді, коли автор уже посилався на якісь свої роботи в інших статтях тощо) – це можна зробити шляхом включення посилань на джерела, що були використані автором у процесі підготовки роботи.

   

  Як інтерпретувати результати?

  iThenticate не перевіряє плагіат – він перевіряє схожість. Якщо частина змісту надісланого матеріалу схожа або ідентична одному або кільком джерелам, вона буде позначена для перевірки. Однак це не означає автоматично плагіат – просто схожість. Цілком природно, що відправлена інформація збігається з деякими джерелами в базі даних. Високий ступінь збігу може вказувати на добре вивчений документ із безліччю посилань на наявні роботи, і, доки ці джерела цитуються і посилаються правильно, це цілком прийнятно.

  Високий ступінь збігу може також бути присутнім у тому випадку, якщо автор уже поділився своєю роботою у сховищі препринтів.

  Якщо автор(и) один і той самий, це не проблема. А ось якщо авторство відрізнятиметься, тоді рецензенти, напевно, детальніше вивчатимуть усе під час перевірки і зіставлятимуть текст зі знайденими в базі результатами.

   

  Оптимізація процесу перевірки

  Щоб у процесі перевірки було отримано максимально об’єктивний результат, важливо не виключати репозиторій із препринтами під час перевірки. Адже вони дадуть змогу отримати максимум інформації про текст і виявити можливі порушення (до препринтів не ставлять таких вимог щодо унікальності, і тому перевірка може допомогти виявити плагіат із цих робіт).

  Написання якісної роботи з гарним показником унікальності – доволі трудомісткий процес, який потребує багато часу. Далеко не завжди є можливість дозволити собі таку розкіш, як робота над науковими статтями, книгами тощо. Адже крім текстуального оформлення є купа іншої роботи, серед якої проведення дослідів, анкетування тощо. Саме тому компанія “SOER Publishing” пропонує свої послуги з підготовки статей для журналів, які індексуються міжнародними наукометричними базами Скопус і WOS.

   

  • Який показник унікальності повинна мати стаття, щоб її прийняли до публікації?

  Усе залежить від політики журналу, в який її подано. Щоб опублікувати матеріал у журналі, зареєстрованому в Україні, що належить до журналів категорії “Б”, достатньо буде, щоб матеріал був унікальним на 60-70%. Для журналу “Скопус” вона має бути не менше 90-95%.

   

  • Що тягне за собою публікація неунікального матеріалу?

  Якщо журнал підходить до виконання своєї роботи безвідповідально і якимось чином на його сторінках буде опубліковано матеріал, що є плагіатом, то, по-перше, такий журнал може бути виключено з баз Скопус тощо, по-друге, постраждає репутація автора, що припустився плагіату, по-третє, – якщо автора помітять у кількох таких порушеннях, то може бути ініційоване питання про позбавлення його наукового ступеня.

   

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  five × 3 =