Наукометрична база Scopus рецензує понад 24 тисячі журналів. Частина з них залишається недосяжною для більшості вчених по всьому світу, інші – цілком реальна мета, якщо підійти до процесу відповідально. Пошук журналів у Скопус за квартилем може викликати складнощі. У статті поговоримо, як спростити завдання та зорієнтуватися на сайті.
Коротка інструкція для пошуку журналу Scopus по квартилю
Пошук потрібного журналу розпочинається з входу на офіційний сайт Скопус. Алгоритм наступний:
- Увійдіть до сайту scopus.com.
- У правій верхній частині головної сторінки натисніть «Джерела».
- Уточніть джерела пошуку на правій бічній панелі інструментів.
- Виберіть потрібний квартиль з чотирьох запропонованих варіантів.
- Виберіть тип джерела.
- Виберіть журнали, які знаходяться у відкритому доступі (за потреби).
- У пункті «Документи» у правій панелі вкажіть необхідний мінімум документів або цитування джерел.
- Натисніть Apply.
- Виберіть запропоновані установки, за якими сортуються знайдені журнали.
- Виберіть журнал потрібного квартилю.
Так здійснюються добір необхідного журналу Scopus. Це непросте завдання, враховуючи величезне охоплення Скопуса. Проте грамотні критерії відбору спрощують завдання. Приблизно розподіл за квартилями у відсотковому співвідношенні рівний.
Зверніть увагу! Багатодисциплінарність журналів Scopus призводить до того, що квартилі не дорівнюють четвертій частині всіх журналів. Сьогодні до вищої категорії, а саме до Q1, належить приблизно 29% всіх журналів, що рецензуються.
Способи визначення квартилю журналу
Квартилі журналів – змінна величина, що оновлюється щороку. Якщо, наприклад, всесвітньо відомий Nature відрізняється завидною постійністю і протягом десятиліть утримує позицію Q1, то багато журналів «лавірують» із категорії в категорію набагато частіше.
Для перевірки квартилю журналу потрібно:
- увійти на сайт https://www.scimagojr.com;
- ввести назву журналу на сторінці з опцією «Пошук»;
- натиснути на сторінку журналу на веб-сайті.
На сторінці, що висвітлилася, можна ознайомитися з історією квартилю журналу за роками і встановити актуальність інформації на поточний час.
Журнал може мати змішаний квартиль у разі його реєстрації одночасно в декількох категоріях науки.
Актуальність має значення пошук квартилю журналу по процентилях. Для цього потрібно:
- зайти на сайт https://www.scopus.com/;
- натиснути на пункт «Джерела»;
- знайти журнал, що цікавить, використовуючи ISSN або назву журналу;
- натиснути на «Пошук джерел»;
- натиснути на назву журналу;
- активувати розділ із рейтингами та трендами CiteScore на сторінці знайденого журналу.
Якщо у журналу процентиль від 75,1 до 100 – це квартиль Q1, якщо від 50,1 до 75% – це другий квартиль, відповідно до 50% – третій, і від 0 до 25,1 % – четвертий.
Що потрібно знати для пошуку журналу за квартилем?
Перше та головне правило – використовувати виключно офіційні джерела. Друге – орієнтуватися лише на актуальну інформацію та своєчасно проводити оновлення даних. Такий підхід дозволяє уникнути хитрощів журналів-шахраїв, які поширюються досить активно.
Для точного та швидкого пошуку потрібно дізнатися точну назву журналу, ознайомитися з характеристикою та офіційною інформацією у відповідному блоці. Для зручності оцінки динаміки зростання використовують діаграми на офіційному сайті. Це дозволяє визначити престижність та перспективність журналу.
Для пошуку та оцінки журналів можна використати ресурс scimagojr.com.
Квартиль журналу – одне з ключових категорій, визначальних його величину. Пошук журналів актуальний для вчених будь-якого рівня підготовки, незалежно від рівня кар’єрного розвитку. Це актуально для пошуку цілей публікації, джерела даних або способу розширити знання.
Якщо ви зазнали складнощів із пошуком журналу в Scopus, не до кінця розумієте, як і де дивитися квартиль журналу, хочете перестрахуватися, звертайтеся до компанії «SOER Publishing». Ми виконуємо всі види наукових праць на замовлення та забезпечуємо повний супровід до фінального результату.