Що потрібно знати про Impact Factor?

Зміст

Імпакт-фактор у всіх на слуху, коли йдеться про авторитетність та популярність журналу. Цим визначається вибір майданчика для публікації та перспективи цитування наукової статті. Алгоритм обчислення показника є досить простим. В основі – співвідношення кількості процитованих статей до їхньої загальної кількості.

 

Імпакт-фактор: поняття та особливості

 

Наукові журнали WoS вважаються одними з найпопулярніших у світі. Їхня авторитетність вимірюється багатьма показниками. Головним критерієм вважається імпакт-фактор. За його допомогою оцінюється важливість, ранг, репутація журналу.

 

Imact-factor використовується у науковому співтоваристві з 1961 року. Це ефективний індикатор того, наскільки перспективним та цінним вважається журнал. Відповідно, чим вищий показник, тим краще для публікації та репутації її автора.

 

В основу визначення ІФ покладено спеціальний механізм з орієнтиром на цитування як ключовий показник. Проводиться аналіз, скільки всього розміщено посилань за певний часовий проміжок на конкретний розміщений матеріал. Так встановлюється коефіцієнт суттєвості.

Потрібна допомога у підготовці роботи?

  ПІБ
  Ваш телефон
  Ваш E-mail
  Поле, відмічене як * - обов'язкове для заповнення.

   

  До уваги не беруться дані, отримані з оглядів, допоміжних джерел та колективних листів. Іншими словами, імпакт-фактор визначає середню міру частоти цитування за конкретний рік.

  Імпакт-фактор характеризує лише журнали, а не публікації та авторів. Отже, рівень цитування конкретних наукових статей розраховується без урахування рейтингу та авторитету авторів.

  Значення імпакт-фактора

   

  На сьогоднішній день impact-factor – один з об’єктивних інструментів оцінки значущості журналу та якості матеріалу, що публікується в ньому.

  1. Охоплення наукової літератури, що індексується – близько 8500 журналів та більш ніж 65 країн.
  2. До рецензентів висуваються підвищені вимоги.
  3. Інформація подається максимально публічно та доступно.
  4. Механізм користування та система розрахунку характеризуються простотою та надійністю.

   

  Імпакт-фактор є наочною демонстрацією, що цьому журналу можна довіряти. Це показник відповідності категорії публікації та якості майданчика для її розміщення. Що вище імпакт-фактор у журналу, то краще цитуються його статті, отже, тим вигідніше автору вибирати цей варіант.

  ІФ – індекс надійності. Він підтверджує, що журнал не є «одноденкою» і веде сумлінну публікаційну діяльність, має попит і авторитет, встановлює довгострокову співпрацю з авторами.

   

  Незважаючи на безумовну значущість, імпакт-фактор не може розцінюватися як єдиний та апріорі надійний критерій журналу. Є штучні способи підвищення показника та недобросовісні хитрощі для підвищення цифр. Тому журнал має оцінюватись у комплексі з іншими характеристиками. Наприклад, враховується періодичність випуску.

  Чисельне значення імпакт-фактора залежить від багатьох непрямих показників, зокрема від профілю журналу. Наприклад, видання медичної категорії завжди мають більш високу ІФ порівняно з журналами технічного профілю.

  Імпакт-фактор журналу WoS

   

  Наукометрична база Web of Science використовує імпакт-фактор журналу як основну метрику для того, щоб вимірювати наукову значущість публікацій та досліджень. Ядро WoS складається з кількох індексів:

  • наукового цитування,
  • цитування за різними профілями науки, включаючи мистецтво, суспільні та гуманітарні науки;
  • видань;
  • матеріалів конференцій з галузей науки.

   

  Переглянути імпакт-фактор журналу Web of Science можна в такий спосіб. Потрібно зайти на офіційний сайт та вибрати базу даних WoS Core Collection. Вводиться назва публікації, визначається період, після чого висвічується шуканий результат. Після чого потрібно клікнути за назвою статті.

   

  Альтернативний варіант – користуватися Journal Citation Reports. На цьому ресурсі через пошукову форму потрібно задати параметри, вибрати рік і активувати пошук.

   

  Порядок визначення імпакт-фактору

   

  Impact-Factor – мінлива величина, що змінюється щороку. Як правило, вона показує рівень цитованості за два роки, що йдуть після публікації. Розрахунок ґрунтується на трирічному періоді. Наприклад, розрахунок журналу в 2018 році виглядатиме так:

  IF = A/B, де

  А – кількість цитувань статей за 2018 рік, які опубліковані за два попередні роки, тобто за 2016 та 2017 рік;

  В – сукупна кількість статей, опублікованих у цьому журналі за аналогічний період.

   

  Дворічний термін аналізу переважає, але не єдиний. Це пояснюється політикою деяких журналів. Не завжди опублікований контент встигає поширитись у науковій спільноті за два роки і, отже, не завжди забезпечується належне цитування. Тож термін аналізу пролонгується до 5 років.

   

  Це універсальна схема для обчислення імпакт-факторів, які беруться за основу порівняння матеріалу, дослідницьких груп та журналів за формальними ознаками. Крім того, під час проведення експертиз завжди враховується, в яких наукових журналах претендент публікував статті, і яке у них охоплення JCR.

  Розрахунок імпакт-фактора ґрунтується лише на дослідницьких статтях та наукових оглядах.

  Високий імпакт-фактор

   

  ІФ – непостійна категорія, яка щодня обчислюється і змінюється. Щоб визначити, який імпакт-фактор вважається високим, наведемо кілька прикладів. Журнал Nature відомий усім. Його імпакт-фактор за минулий рік становив 43,07. У рейтингу найавторитетніших журналів на тему природи це дев’ята позиція.

   

  Для порівняння, найбільше значення цієї групи – 70,670. У наступних позицій у рейтингу на 10-15 пунктів менше. Всі ці значення вважаються дуже високими. У кожній тематичній категорії своя «вершина». Компанія «SOER Publishing» допоможе підібрати оптимальний журнал для вашої публікації та підготує наукову статтю на замовлення.

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  fifteen − 14 =