Створення профілю на ORCID

Зміст

Автори, редакції, навчальні заклади, видавництва, фонди, бібліотеки активно використовують цифровий ідентифікатор ORCID як зручний та доступний інструмент пошуку та розпізнавання. Це спрощує систему впорядкування інформації та полегшує завдання. Для чого потрібна система кодування і як зареєструватися на сайті – поговоримо у цій статті.

 

Що таке ORCID?

 

Буквальний переклад абревіатури українською мовою – відкритий ідентифікатор дослідника та автора. За допомогою такої міжнародної системи ідентифікуються автори наукових праць у всьому світі.

 

Схема кодування дозволяє легко знайти всі тексти конкретного автора, індексовані всіма базами даних. ID ORCID – це 16 цифр, розміщених у певній послідовності. Така схильність вказує безпосередньо на певного автора.

 

Особливість такої системи в тому, що фіксується безперечний зв’язок між усіма науковими працями конкретного автора, пов’язані різними сайтами. Зацікавлені в такій інформації особи можуть без проблем отримати інформацію про дослідників, які публікуються у кількох джерелах.

Потрібна допомога у підготовці роботи?

  ПІБ
  Ваш телефон
  Ваш E-mail
  Поле, відмічене як * - обов'язкове для заповнення.

   

  Відкритий ідентифікатор полегшує пошук результатів дослідницької роботи. Не треба постійно вводити інформацію, щоб визначити шуканого автора. Відкритий ідентифікатор дозволяє ввести цифровий код і шукати правильну версію написання прізвища. Вчений атрибутує власні роботи за допомогою такого коду та отримує можливість зосередити власну наукову діяльність в одній локації. Крім того, система самостійно актуалізує інформацію та додає оновлені відомості.

  Має значення! Сервіс ORCID рівноцінно зручний для фізичних осіб та для установ, компаній, сховищ даних.

  Як можна використовувати ідентифікатор ORCID?

   

  ORCID характеризується простотою та зрозумілістю реєстрації. На процедуру достатньо хвилини. Є російськомовна версія інтерфейсу. Це спрощує використання у різних напрямках:

  • чітка ідентифікація дослідника;
  • пошук інформації та суб’єктів для ефективної взаємодії;
  • зв’язок з іншими обліковцями автора в інших ресурсах та майданчиках, наприклад, крім Scopus це може бути WoS, Author ID;
  • швидке оформлення та подання заявок для участі у грантових програмах;
  • моментальна авторизація під час подання резюме.

   

  Ідентифікатор ORCID спрощує завдання під час подання заявок на публікацію в закордонних виданнях. Достатньо ввести номер у спеціальну форму, і дані з баз підтягуються автоматично. Це виключає помилки різного написання даних автора, що полегшує пошук і, відповідно, підвищує рівень цитованості.

  Зверніть увагу! Точна ідентифікація дотримується принципу конфіденційності за рахунок системи гнучкої настройки параметрів даних. Приватність буває трьох рівнів – загальнодоступна, особиста та обмежена приватність.

  Як створити профіль у цій системі?

   

  Алгоритм дій щодо створення профілю в ORCID виглядає таким чином:

  1. Перехід на офіційний веб-сайт orcid.org.
  2. Вибір варіації інтерфейсу зручною мовою. У варіантах вибору є російська мова.
  3. Перехід до розділу реєстрації для дослідників.
  4. Вибір опції «отримати ORCID ID».
  5. Конкретизація персональної інформації у полі. Потрібна вказівка ​​прізвища, адреси, основної та запасної електронної пошти.
  6. Підтвердження електронної скриньки, вказаної під час реєстрації. Перехід за посиланням, зазначеним у листі, що надійшов на цей e-mail. Якщо процедуру виконано успішно, відкривається офіційна сторінка ORCID.
  7. Проходження авторизації шляхом активації опції «Реєстрація», після чого потрібно ввести пароль та пошти, зазначені раніше.
  8. Завершення роботи в системі шляхом натискання кнопки «вихід».

  Посилання, отримане автором у листі з авторизацією, може використовуватися при оформленні заявок на гранти, при подачі заявок на публікації, для участі в проектах, за вказівкою ідентифікуючих даних у звітній документації, обміну інформацією з іншими вченими та для наочності портфоліо.

  Навіщо вченому ORCID?

   

  Цифровий ідентифікатор дозволяє вченому полегшити процес ідентифікації – замінити прізвище та ініціали на цифри. Це автоматично скасовує проблему неправильного перекладу прізвища або помилок. Питання актуальне, оскільки прізвища можуть чути по одному, а написання виглядати інакше.

   

  За допомогою ідентифікатора максимально швидко та зручно спрощується і автоматизується ідентифікація вченого. Інформація про автора узгоджується та групується, прив’язується до всього списку його опублікованих праць. Тобто під час пошуку суттєво економиться час.

   

  ORCID необхідний, щоб:

  • зв’язатися з автором у будь-який момент;
  • отримати вичерпні дані щодо публікаційної активності вченого;
  • моніторити інформацію та створювати звіти про діяльність;
  • спростити процес узгодження інформації;
  • адмініструвати учасників конференцій та членів спільноти;
  • швидко переглянути гранти та наукові роботи конкретного автора;
  • каталогізувати роботи з авторів;
  • упорядкувати матеріал та уніфікувати систему пошуку.

  Зверніть увагу! Приватні особи можуть безкоштовно зареєструватися та отримати ідентифікатор ORCID.

  Користь для автора полягає ще й у тому, що одне місце зберігає вичерпну інформацію про різні варіанти написання ПІБ, кількість публікацій зі списком назв. Тут є інформація про список грантів, у яких автор брав участь, та які виграв. Вказується найменування організації, у якій працює автор.

   

  Поступово відбувається розширення функцій бази, тому обсяг корисної інформації зростає. Вже сьогодні таким ресурсом активно користуються провідні видавництва, включаючи Elsevier. Якщо у вас виникли складнощі з реєстрацією, або є необхідність підготувати будь-яку наукову роботу, звертайтесь до компанії «SOER Publishing».

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  17 − 14 =