Як знайти журнал у переліку фахових спеціалізованих видань України?

Зміст

Професійні журнали України категорії А та Б – авторитетний майданчик для публікацій та затребуване джерело інформації. Пошук журналів актуальний для вчених будь-якої категорії та профілю. За рахунок універсальності офіційного сайту МОН процес суттєво спрощується. Проте, важливо знати кілька варіантів.

 

Алгоритм пошуку журналів у Переліку фахових видань

 

Для пошуку журналів у Переліку фахових видань орієнтуйтеся на наступну інструкцію:

 1. Увійдіть на офіційний сайт Міністерства освіти та науки України. На нього можна перейти на адресу – mon.gov.ua/ua.
 2. Виберіть вкладку «Наука» та однойменний розділ. Пункт доступний у верхньому рядку сторінки.
 3. Виберіть вкладку Атестація кадрів вищої кваліфікації.
 4. У списку виберіть пункт «Наукові фахові видання».
 5. Перейдіть до реєстру наукових фахових видань України (четвертий рядок зверху).
 6. Введіть назву журналу в пошуковий рядок у верхній частині сторінки. Натисніть кнопку “Пошук”. Можна скористатися вкладкою з розширеним пошуком.
 7. Знайдіть потрібний журнал у списку, що висвітлився.
 8. Висвітлюється сторінка із зазначенням категорії журналу, напрямами та спеціальністю публікації, міжнародні каталоги та бази, видання, що індексуються, та іншу загальну інформацію.
 9. Для розширеного пошуку з фільтрами потрібно скинути параметри пошуку та вибрати категорії видання, спеціальність, інші критерії. Для цього потрібно скористатися панеллю у лівій частині сторінки.
 10. Виберіть потрібний журнал відповідно до критеріїв та ознайомтеся із загальною інформацією на сторінці.

Навігація та інтерфейс сайту зрозумілий та доступний. Головна зручність – відсутність мовних бар’єрів.

Конкретний журнал із обраної спеціальності завжди має бути перевірений на наявність реєстрації у «Переліку фахових видань»

Способи пошуку журналу

 

За наявності точної назви журналу достатньо скористатися простим пошуком через рядок пошуку на верхній панелі. Важливо враховувати необхідність точного введення даних до кожної літери.

Для розширеного пошуку пропонується додатковий набір фільтрів із кількома групами критеріїв. Зокрема, доступний пошук за такими пунктами: номер наказу, дата наказу, дата створення, періодичність за свідченням та реальна періодичність. Крім того, розширений пошук включає адресу, базу даних, ISSN, сферу поширення, наявність DOI, вид рецензування.

Потрібна допомога у підготовці роботи?

  Для розширеного пошуку передбачена бічна панель інструментів з кількома додатковими критеріями пошуку: категорії фахового видання (журнали категорії А, Б, не фахові), види видання (журнали або збірники), засновник, галузь науки, спеціальність, тип видання (друковані, онлайн, тільки друковані) , тільки онлайн, CDО).

   

  Важливі нюанси, пов’язані із професійними журналами

   

  Перелік спеціалізованих фахових видань України регулярно оновлюється, з періодичністю один раз на рік. Цим пояснюється значимість своєчасної перевірки журналу наявність у списку. За аналогією можуть змінюватись категорії журналів від Б до А і навпаки. Категорія А – це журнали, які індексуються міжнародними авторитетними базами Scopus, WoS. Категорія Б – досить авторитетні фахові видання, які також рецензуються міжнародними виданнями та дозволяють претендентам і вченим апробувати результати досліджень.

   

  В офіційному переліку спеціалізованих фахових видань, затвердженому в 2018 році, є детальна вказівка ​​всіх критеріїв, пов’язаних з підготовкою претендентів, публікацією їх робіт, а також відомостями про журнали – код видання, назву засновників.

  З березня 2020 року журнали категорії В автоматично перейшли до категорії нефахових або досягли рівня категорії Б.

  Компанія «SOER Publishing» пропонує професійну допомогу у питанні підготовки наукових статей та публікацій ВАК «під ключ», пошуку відповідних журналів, перевірці рецензування та категорій журналів. Автори нашої компанії надають гарантії якості, забезпечують конфіденційність та супровід, допомагають досягти бажаного результату та не помилитись у виборі.

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  8 + ten =