Апробація результатів дослідження: що це і навіщо потрібно?

Зміст

 

Для того, щоб наукове дослідження чи матеріал було не лише написано та пішло в стіл, а й активно розвивалося та використовувалось, необхідно пройти процедуру так званої апробації. Це необхідно, щоб продемонструвати його важливість, можливість впровадження результатів у реальне життя, а також збудити інтерес до роботи з боку аудиторії. А про те, що таке апробація та які існують її форми – далі у статті.

 

Що таке апробація?

 

Апробація дисертації є оцінкою матеріалу, який розміщений на сторінках роботи. При цьому безпосередньо один із розділів роботи саме стосується апробації і повинен містити в собі її результати. Процедура допомагає визначити актуальність дослідження, а також провести схвалення теоретичного та дослідницького компонентів, оцінити використовувані методики та інструментарій.

Проводити процедуру апробації можуть лише особи, які є досить авторитетними серед наукової спільноти.

Найбільш популярними особами, які можуть провести цю процедуру, вважаються:

 • Керівники дисертаційних робіт;
 • Члени колективу;
 • Наукові співробітники;
 • Колеги з цеху;
 • Опоненти;
 • Викладацький склад університету;
 • Співробітники дослідницького центру;
 • Експерти вузького профілю та інші.

Якщо простіше, то апробація є одним із фільтрів, обов’язкових до проходження у разі написання дисертації. За допомогою цієї процедури можна переконатися у правильності дослідження, обраному напрямку, актуальності та затребуваності результатів у реальному житті.

 

Потрібна допомога у підготовці роботи?

  Які форми апробації результатів дослідження?

   

  Апробація може мати кілька ключових форм, які залежать від того, яка тематика вашого дослідження та якій сфері наук воно присвячене. Так, вона змінюватиметься в залежності від вибору вами технічної або гуманітарної тематики, що вплине на впровадження можливих результатів дослідження.

  Залежно від тематики та напряму дисертації змінюються форми апробації:

  1. Точні дисципліни: результати досліджень у цій сфері безпосередньо прив’язані до оцінки самого експерименту або досвіду. Важливо виконувати їх у лабораторії на спеціальному устаткуванні з фіксацією отриманих результатів.
  2. Психологія і педагогіка: кожна дисертація, написана на цю тематику, обов’язково містить розділ, що вміщує результати проведеного експерименту. Проводиться він з урахуванням освітнього закладу і може містити підтвердження питань, які розкриваються у дослідженні.
  3. Економіка та управління: у випадку, якщо ви вибираєте цю тему, то вона апріорі передбачає проведення експерименту безпосередньо з прив’язкою до певної установи або закладу. При цьому, якщо результати дослідження є досить масштабними, то вони потребують оцінки з точки зору впровадження їх результатів на базі району, міста чи держави.

  Щоб вибрати правильну форму апробації вашої дисертації, варто порадитися з вашим науковим керівником або співробітником кафедри.

   

  Чи може публікація в Скопусі бути способом апробації дисертації?

   

  Звіти, які можуть бути задіяні як підтвердження дослідження та впровадження його результатів, можуть приймати різні форми. Наприклад, однією з них є безпосередньо рецензування статті або отримання письмової рецензії за підсумками дослідження.

  Також до апробації можна віднести монографії, книги з брошурами, підготовлені на базі проведених досліджень, а також узагальнення та отримані в ході роботи звіти, що містять частину експериментів. У випадку з монографією, вона дозволить ширшій аудиторії приєднатися до знайомства з дослідженням, його актуальністю, однак має позитивні відгуки і, звичайно ж, рецензію.

  Однією з форм апробації можна назвати публікацію наукової статті у міжнародних журналах, зокрема Скопус. При цьому матеріал має бути викладений разом із використовуваними прийомами та методологією, а ще – отриманими результатами. Важливо, щоб стаття отримала після публікації рецензію, що має вміщати розкриття актуальності, наукової бази, глибини питання, що вивчається, та інші нюанси.

  Незалежно від того, яка форма апробації буде обрана вами, вона повинна містити відображення практичного застосування результатів дослідження та їх актуальності.

   

  Документація, що підтверджує апробацію

   

  Основним документом, що підтверджує апробацію дослідження, є довідка щодо впровадження. Вона також є документом, який підтверджує результати проведеного наукового дослідження, містить пропозиції та рекомендації, отримані від претендента. Довідка видається на руки безпосередньо за запитом від кафедри, який має бути сформований заздалегідь.

  Практична сторона наукового матеріалу та її актуальність може бути підтверджена за допомогою впровадження відповідних цифр, графіків та показників (для робіт технічного профілю) чи якісних характеристик (для гуманітарних напрямів).

  Підсумовуючи, варто відзначити, що наукова дисертація не існує без такого розділу, як апробація, що важлива для підтвердження її актуальності та можливості застосування результатів на практиці. А якщо ви хочете, щоб ваше дослідження пройшло процедуру апробації – вам потрібно замовити публікацію Scopus від сервісу «SOER Publishing»!

   

  • Який документ може підтвердити апробацію?

  Для підтвердження проходження процедури апробації необхідно мати на руках довідку про впровадження, отриману через кафедру університету.

  • Чи достатньо для апробації публікації в науковому журналі?

  Однією з форм апробації може бути публікація у міжнародному журналі чи науковій базі, де також знадобляться відгуки та рецензії.

  • Хто може здійснити апробацію?

  Основними особами, що можуть апробувати роботу, є наукові співробітники, колеги, викладачі, опоненти, дисертаційні керівники та інші.

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  nineteen − 11 =