Harvard Referencing Style – поняття та особливості

Зміст

Гарвардський стиль оформлення цитувань та бібліографії – найпоширеніший у світі. Це узагальнене поняття, що охоплює щонайменше 60 варіантів.

Як не дивно, Harvard style ніким не приймався і не прописувався, а виник сам собою, в результаті досвіду та практики вчених. Тим не менш, саме він найчастіше використовується, вважається універсальним та еталонним. Давайте розберемося в його основах – зайвим не буде

 

У чому особливості гарвардського стилю?

 

Harvard style – класичний стиль формату author-date/автор-дата. Є два варіанти вказівки посилань на автора: у бібліографії наприкінці роботи або у самому тексті. Перший вважається кращим для студентських і наукових праць, оскільки другий варіант може захаращувати текст. Але це загальна рекомендація, і винятки, звичайно, є.

 

Наприклад, в Університеті Південного Квінсленду рекомендується використовувати Harvard AGPS Referencing Guide і за цими рекомендаціями оформляти посилання не тільки на друковані, а й на аудіозвукові джерела.

Потрібна допомога у підготовці роботи?

   

  Британські колеги, також використовуючи гарвардський стиль, допускають цитування всередині тексту обсягом 50 слів, що майже вдвічі більше, ніж норма в австралійських колег. А ще вони люблять посилатися на соціальні мережі. І оформляється це так:

   

  Цікавий підхід, але ми від Австралії, та й Сполученого Королівства далеко, і тому керуємося найкласичнішим варіантом – гарвардський стиль формату BSI. Він дуже схожий на інший, теж популярний, чиказький стиль оформлення автор/дата, але вважається трохи легшим та інтуїтивно зрозумілим.

   

  Де найчастіше застосовується Harvard style?

   

  Гарвардський стиль – це ніша гуманітарних та соціальних наук. Пояснення дуже просте: наукові роботи з цих напрямів повинні містити багато джерел, набагато більше, ніж з технічних дисциплін. На кожне джерело в таких роботах має оформлятися правильне посилання, бажано винесене за рамки тексту. Найкращого варіанту, ніж гарвардський спосіб оформлення цитувань, знайти складно.

   

  Спочатку цей стиль сам собою розглядається як академічний. Він «сухий», чіткий, лаконічний. Тому багато наукових журналів вимагають оформляти статті таким чином. У тому числі це стосується видань, що індексуються наукометричними базами Scopus та WoS, а також фахових журналів.

   

  Як оформити внутрішньотекстове посилання в гарвардському стилі?

   

  Внутрішньотекстове посилання використовується для цитувань, перефразувань та узагальнень. Це повна пряма цитата чи її фрагмент усередині тексту, озвучена своїми словами думка іншого автора, озвучені своїми словами, але з спотворені, аргументи інших дослідників.

   

  Цитування

  Давайте розберемо на прикладі. Є авторський текст.

  Судові докази – це правові кошти, виключаючи просту аргументацію, що доводять чи спростовують факт, істинність якого підлягає судовому дослідженню.

  Taylor, A. (2013) «Treatise on the Law of Evidence», The Law Journal, 12 (2), pp. 34-35.

   

  Варіантів цитування може бути два:

  • Тейлор (2013, с. 34) зазначив, що «судові докази – це всі правові засоби, крім простої аргументації, що доводять або спростовують факт, істинність якого підлягає судовому дослідженню».
  • «Судові докази – це всі правові засоби, за винятком простої аргументації, що доводять або спростовують факт, істинність якого підлягає судовому дослідженню» (Тейлор 2013, с. 34).

  У першому варіанті акцент робиться на авторі як генераторі думки та ідеї, а в другому – на самій ідеї, головній думці, аргументації. До речі, цим можна довести вибір типу цитати.

   

  Перефразування

  Альтернативний варіант – перефразування. Слова та ідеї автора можна інтерпретувати своїми словами, використовуючи інші формулювання, але залишаючи сенс. На нашому прикладі це може бути так.

   

  Тейлор (2013, с. 34) вказав на трактування судових доказів як сукупності всіх правових засобів, які є підтвердженням або спростуванням фактів і мають бути досліджені в суді, «крім простої аргументації».

   

  Узагальнення

  І, нарешті, ще один варіант – узагальнення. Воно ідеально підходить, коли сенс і прямі слова автора є досить об’ємними, завуальованими для загального розуміння, або розкидані за джерелом.

   

  Ось приклад формулювання. Позиція автора (Тейлор 2013, с. 34) дозволяє узагальнити висновки та звузити дефініцію до головних тез – усі правові засоби, які доводять чи спростовують факт, що підлягає дослідженню в суді, крім засобів простої аргументації є судовими доказами.

  Оформлені в гарвардському стилі перефразування та узагальнення допомагають уникнути проблем із плагіатом та отримати потрібний відсоток унікальності наукової праці. Сучасні алгоритми систем Антиплагіату легко обчислюють «переказ своїми словами», тому краще не ризикувати.

  Як оформити бібліографічний список у Гарвардському стилі?

   

  Джерела в бібліографічному списку оформляються в алфавітному порядку за прізвищем автора та за хронологією опублікованих праць одного й того ж автора.

   

  Умовно кожне посилання в бібліографії включає чотири блоки інформації: автор, дата, найменування, дані про публікацію. Деталі залежить від типу джерела. Наведемо кілька наочних прикладів:

  1. Книга з одним автором: McLeskey, J. (2013) Inclusion: effective practice for all students? 2nd edn. London: Addison Wesley.
  2. Книга з двома авторами: Murphy, T., Shalloway, A. and Trott, J. (2010) Design patterns explained: a new perspective on object-oriented design. London: Pearson.
  3. Електронна книга: Luhr, W. (2004) The Coen brothers’ Fargo. Cambridge University Press. Available at: http://www.amazon.co.uk/Coen-Brothers-Fargo-CambridgeHandbooks ebook/dp/B001G60IQI/ref=kinw_dp_ke (Downloaded: 24 February 2014).
  4. Публікація у друкованому журналі: Tovey, H.(2013) «Risk, morality, і sociology of animals – reflections of foot and mouth outbreak in Ireland», Irish Journal of Sociology, 12(2), pp. 17-19.
  5. Публікація в електронному журналі: Wadsworth, S., Hawke, J., & DeFries, J., (2010). «Genetic influences on reading difficulties in boys and girls: the Colorado twin study», Dyslexia, 12(1), pp. 21-29. Available at: http://www3.interscience.wiley.com/cgi-bin/fulltext/112098736/PDFSTART (Accessed 22 February 2021).
  6. Інформація з блогу: O’Connor, John (2010) «Global warming and the future», Jane Murphy Blog, 14 January. Available at: http://janemurphyblog.com/blogs/archive/2010/01/14/115/aspx (Accessed 13 April 2010).
  7. Матеріал з веб-сайту: Kelly, M. (2018). Available at: http://www.ucd.ie/environ/home.htm (Accessed 5 February 2021).

   

  Оформлення наукових праць мало кому приносить задоволення. А якщо немає досвіду подібного захоплення, завдання перетворюється на справжній квест. Так? Якщо для вас – так, звертайтесь до компанії «SOER Publishing». Багаторічний досвід наших авторів (діючих кандидатів та докторів наук) дозволяє написати вам еталонну публікацію на замовлення, в тому числі з оформленням Harvard style.

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  fourteen + fifteen =