Перелік журналів, виключених із Scopus (2021)

Зміст

 

Scopus проводить досить жорстку політику відбору журналів. Це авторитетний майданчик, який дорожить своєю репутацією і може дозволити вибирати кращих. Незважаючи на рецензування понад 5 тисяч видань і 24 тисяч журналів, деякі позиції не включаються.

 

Дані оновлюються дуже часто, списки виключених журналів при необхідності формуються кілька разів на рік. Наприклад, в 2020 році Скопус вже двічі здійснив цю маніпуляцію. Так забезпечується якість.

 

Порушення умов співпраці

 

Scopus співпрацює з журналами і виданнями в рамках законодавства. Незважаючи на різноформатність, загальні вимоги поширюються на всіх:

 

Потрібна допомога у підготовці роботи?

    ПІБ
    Ваш телефон
    Ваш E-mail
    Поле, відмічене як * - обов'язкове для заповнення.
    • дотримання академічної доброчесності;
    • прозорість цінової політики;
    • висока якість матеріалу;
    • дотримання авторського права;
    • профіль, відповідність спеціалізації.

     

    Останнім часом активізувалися так звані журнали-хижаки, які спочатку відповідаючи критеріям, згодом змінюють свою політику і відходять виключно в комерційний аспект.

     

    Чим загрожує для авторів виключення журналу зі Scopus?

     

    У лютому 2021 року Elsevir опублікував черговий перелік виключених журналів. На цей раз їх виявилося небагато. Стандартна процедура найчастіше проводиться взимку, і, як правило, перелік складається з не однієї сотні найменувань.

     

    Стурбованість авторів цілком зрозуміла. Але негативні наслідки для журналу не завжди тягнуть такий же сценарій для самих наукових статей. Якщо матеріал уже опублікований і числиться в базі даних Скопус, а журнал виключили, наукова стаття буде продовжувати індексуватися.

     

    Якщо робота тільки чекає своєї публікації, а видання виключається, індексація матеріалу не буде проведена. Таким чином, вчені втрачають час і кошти. Вони повинні згодом проходити весь шлях заново.

     

    Мотиви наукометричної бази досить зрозумілі: прагнення забезпечити академічну чистоту, боротьба з плагіатом, забезпечення якості матеріалу. Результат – лідируючі позиції Скопус і швидка динаміка зростання – за 16 років 60 мільйонів записів.

     

    Компанія «SOER Publishing» ще раз акцентує увагу на важливості правильного вибору журналу. До цього питання потрібно ставитися максимально серйозно і відповідально. Серйозні наукові статті в Scopus не можуть публікуватися дуже швидко і дуже дешево – не вірте таким обіцянкам з боку недобросовісних учасників ринку.

     

    А подивитися повний перелік все виключених журналів ви можете за посиланням (оновлено за лютий 2021)

     

    Виключені журнали зі Скопус (лютий 2021)

     

    Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

    Залиште відгук

    Ваш e-mail не буде опублікований

    2 × 1 =