Перелік журналів, виключених із Scopus (2021)

Зміст

 

Scopus проводить досить жорстку політику відбору журналів. Це авторитетний майданчик, який дорожить своєю репутацією і може дозволити вибирати кращих. Незважаючи на рецензування понад 5 тисяч видань і 24 тисяч журналів, деякі позиції не включаються.

 

Дані оновлюються дуже часто, списки виключених журналів при необхідності формуються кілька разів на рік. Наприклад, в 2020 році Скопус вже двічі здійснив цю маніпуляцію. Так забезпечується якість.

 

Порушення умов співпраці

 

Scopus співпрацює з журналами і виданнями в рамках законодавства. Незважаючи на різноформатність, загальні вимоги поширюються на всіх:

 

  • дотримання академічної доброчесності;
  • прозорість цінової політики;
  • висока якість матеріалу;
  • дотримання авторського права;
  • профіль, відповідність спеціалізації.

 

Останнім часом активізувалися так звані журнали-хижаки, які спочатку відповідаючи критеріям, згодом змінюють свою політику і відходять виключно в комерційний аспект.

 

Чим загрожує для авторів виключення журналу зі Scopus?

 

У лютому 2021 року Elsevir опублікував черговий перелік виключених журналів. На цей раз їх виявилося небагато. Стандартна процедура найчастіше проводиться взимку, і, як правило, перелік складається з не однієї сотні найменувань.

 

Стурбованість авторів цілком зрозуміла. Але негативні наслідки для журналу не завжди тягнуть такий же сценарій для самих наукових статей. Якщо матеріал уже опублікований і числиться в базі даних Скопус, а журнал виключили, наукова стаття буде продовжувати індексуватися.

 

Якщо робота тільки чекає своєї публікації, а видання виключається, індексація матеріалу не буде проведена. Таким чином, вчені втрачають час і кошти. Вони повинні згодом проходити весь шлях заново.

 

Мотиви наукометричної бази досить зрозумілі: прагнення забезпечити академічну чистоту, боротьба з плагіатом, забезпечення якості матеріалу. Результат – лідируючі позиції Скопус і швидка динаміка зростання – за 16 років 60 мільйонів записів.

 

Компанія «SOER Publishing» ще раз акцентує увагу на важливості правильного вибору журналу. До цього питання потрібно ставитися максимально серйозно і відповідально. Серйозні наукові статті в Scopus не можуть публікуватися дуже швидко і дуже дешево – не вірте таким обіцянкам з боку недобросовісних учасників ринку.

 

А подивитися повний перелік все виключених журналів ви можете за посиланням (оновлено за лютий 2021)

 

Виключені журнали зі Скопус (лютий 2021)

 

Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

Залиште відгук

Ваш e-mail не буде опублікований

14 − 1 =