Предметні рубрики журналу: що це і як підібрати підходящу?

Зміст

 

Предметна область, що охоплюється базою Scopus, величезна. Без перебільшення, в рамках наукової сфери вона всеосяжна. Хоча саме на цьому майданчику переважає матеріал соціологічної і гуманітарної спрямованості, проте кожен досвідчений користувач знає про значущість інших векторів. Авторитетність всіх варіантів максимально висока.

 

Статистичні дані по журналам Scopus

 

Статистика наймолодшої ​​і за сумісництвом наймасштабнішої наукометричної бази вражає. Рецензовані журнали за кількістю найменувань подолали позначку в 25 тисяч позицій, книги – 100 тисяч назв, доповіді та праці конференцій обчислюються мільйонними цифрами – 7 мільйонів.

 

А ще є журнали з відкритим режимом користування в кількості 4 тисяч, 400 позицій Trade Publication, кілька мільйонів патентів і багато іншого. Записи сукупно перевищили 50 мільйонів позицій. І їх щорічний приріст становить 2-3%. Ось це розмах – скажете ви і матимете рацію.

 

Як тут не заплутатися в предметній області? За статистикою, найпоширеніша причина відмови полягає саме в невідповідності теми статті та спеціалізації журналу. Тобто стаття не охоплюється предметною областю, а, значить, пазли не зійшлися.

 

Тематичне охоплення Скопус

 

Всього на цій базі даних 27 предметних областей, які в свою чергу поділяються на більш ніж 350 позицій. Так забезпечується масштабність і всебічність контенту. Однак така характеристика викликає масу складнощів з вибором журналу і чітким попаданням в потрібний формат.

 

Кластер виглядає наступним чином:

  • 31% – Social sciences. Це приблизно 9 тисяч журналів з економіки, менеджменту, мистецтва, бізнес науки;
  • 26% – Health sciences з журналами в кількості 7200 за профілем стоматології, медсестринської справи і MEDLINE;
  • 26% – Physical sciences. Журналів- 7500. Тематики – хімія, фізика, інженерія;
  • 17% – Life sciences. Кількість журналів – 4800.Їх спеціалізація – фармакологія, біологія, нейронаука.

 

Цей список з процентним співвідношенням відображає реальну картину: охоплення далеко не обмежується будь-якими вузькими предметними областями. Для Scopus характерна універсальність і багатогранність.

 

Зверніть увагу! Кількість українських журналів, що рецензуються в Скопус, становить понад 120 пунктів. І, на відміну від загальної тенденції по базі, тут переважає медичний і точний напрям.

 

Гуманітарні предмети

 

На цьому аспекті варто зупинитися детальніше. Оскільки широкий вибір (а він, як ви пам’ятаєте, в базі максимально масштабний) породжує складності з уподобаннями на користь конкретного журналу. Ціна помилки – даремно витрачений час, зусилля і гроші, адже публікація не безкоштовна і не дешева.

 

Чому гуманітарний напрям переважає? По-перше, це загальносвітова тенденція і результат дослідницьких переваг, по-друге – внутрішня політика найголовнішого видавництва з назвою Elsevier.

 

Однак надмірна однопрофільність зумовила прийняття комплексу заходів, щоб розширити альтернативні видання. На базі некомерційної платформи MUSE і за допомогою індексу цитування ERIH видання в різних областях були істотно розширені.

 

Комплектація додатковими виданнями стала можливою за допомогою спеціальної системи оцінки, наприклад Higher Education. Зусилля дозволили за пару років продемонструвати вражаючий результат: кількість актуальних журналів збільшилася на 30%.

 

Крім того, за останні роки в результаті комплексного підходу збільшено кількість книжкових серій і книг. Ця динаміка збільшення найбільша – на 55%. Багато видань є відкритими, і користувачі отримують розширені можливості доступу. Для зручності пошуку використовується такий параметр як категорії.

 

Зверніть увагу! Журнали Скопус більш мультидисциплінарні. Однин і той же публікаційний майданчик може включати дві, три і більше предметні області, і не тільки суміжні. Так реалізується принцип глобалізації та універсальності. Крім того, багато наукових статте також можна зарахувати до різних предметних областей.

 

Плутанина з вибором предметної області пояснюється ще й тим фактором, що один і той же журнал може відноситися до різного квартилю. Важливо пам’ятати, що актуальна інформація регулярно оновлюється.

 

У вас проблема з підбором правильної предметної області? Це не дивно, з урахуванням всіх перерахованих вище фактів.

 

Але в компанії «SOER publishing» є рішення і пропозиції для вас. Ми надаємо комплекс послуг з написання наукової статті Scopus в форматі «під ключ», а також окремо допомагаємо з вибором і уточненням предметної області. Результат буде вражаючим – ви економите час і зусилля, отримуєте гарантії і користуєтеся перевагами послуги на замовлення.

Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

Залиште відгук

Ваш e-mail не буде опублікований