Процес і особливості оцінки видань в Scopus

Зміст

 

Індексація в базі Scopus – верх рейтингу наукових журналів. На цьому майданчику вже понад 5 тисяч найменувань, і всі вони відрізняються високою якістю контенту. Опублікований матеріал проходить жорстку систему оцінки. Це базовий принцип і гасло.

 

Компетентний орган для перевірки – Експертна рада. Вона розглядає заявки, які надходять, і виносить вердикт «придатна» або навпаки. Запорука високих показників і авторитетності зводиться до відповідності найвищим критеріям.

 

Яку контентну політику проводить Скопус?

 

Scopus максимально вдало концентрує міждисциплінарний контент і зосереджує кращі наукові матеріали з усього світу. Члени Експертної ради та видавництво Elsevier в цілому демонструють високоефективну роботу. Їх арсенал оціночних та аудиторських інструментів вражає.

 

Потрібна допомога у підготовці роботи?

  ПІБ
  Ваш телефон
  Ваш E-mail
  Поле, відмічене як * - обов'язкове для заповнення.

  Політика відбору контенту чітко деталізується і регламентується. Існують спеціальні відбіркові критерії. Якщо вам здається, що 5000 видань в Скопус – це багато, пам’ятайте, що тільки за скромними підрахунками це всього лише шістдесята частина всіх видань в світі.

   

  Політика Scopus – це чіткий план дій:

  • масштабне охоплення дослідного і наукового матеріалу, забезпечення доступності його отримання;
  • постійний моніторинг наукових праць конкуруючих авторів і структур;
  • забезпечення доступу до великої аудиторії і профільним експертам для участі в спільних програмах;
  • спостереження за індикаторами результативності та значущості матеріалу, який публікується.

   

  В цілому політику Скопус можна охарактеризувати двома напрямками діяльності: збільшення кількості якісних показників і забезпечення контролю бази. Так створюються максимально зручні умови для реалізації запитів на інформацію.

   

  Як відбираються джерела в базу Скопус?

   

  Авторитетна наукометрична база має фактично бездоганну репутацію. Цьому сприяє дотримання ряду принципів: відкритості, об’єктивності, неупередженості. Scopus розглядає заявки тільки щодо періодики.

   

  Перевірці підлягають такі аспекти:

  1. Чи застосована для заяви спеціальна форма? Наскільки вірогідно вказана в ньому інформація?
  2. Чи дотримуються ключові умови і критерії відбору?
  3. Чи є заява від Ради?
  4. Чи проведена індексація щодо цього заявника (потрібне підтвердження відсутності).

   

  Суб’єкти, які можуть подати заявку – офіційні представники видання або редактора, а також співробітники бібліотек або наукові діячі. Вони можуть за підтримки видавництва ініціювати процедуру на легальних підставах.

   

  Які основні критерії оцінки?

   

  При оцінці видання журнал перевіряється по ряду ключових критеріїв. Серед них:

  • рецензованість матеріалу;
  • доступність опису;
  • регулярність і послідовність розміщення матеріалу;
  • присвоєння номера ISSN, який буде відповідати реєстрації у фонді;
  • сукупність характеристик якості;
  • чистота академічної репутації;
  • рівень авторитетності, зручність інтерфейсу;
  • якість і рівень веб-сайту.

   

  Ці пункти перевірки не є вичерпними. У кожному конкретному випадку цей перелік може розширюватися.

   

  На які категорії поділяються відбіркові критерії?

   

  Для оцінки журналів CSAB використовуються п’ять векторів, що базуються на кількох критеріях і індикаторах:

  1. Як підбирається контент. Здійснюється оцінка видання на предмет зручності навігації та комфортності онлайн режиму роботи, наявності версії на англійській мові, загального враження про головну сторінку.
  2. Наскільки видання авторитетне. Мається на увазі оцінка за критерієм цитованості в БД, іміджевої складової співробітників і редакторів.
  3. Яка якість контенту у видання. Оцінюється, наскільки тези ясно викладені, чи зручно до сприйняття, чи відповідають цілі і зміст вимогам і критеріям.
  4. Як регулярно функціонує видання. Радою перевіряється факт затримок і тривалих перерв в публікації, послідовність і періодичність діяльності.
  5. У чому полягає політика видання. Рада оцінює, наскільки різноманітний перелік представлених редакторів і авторів за територіальною ознакою. Перевірці підлягає тип рецензування та аспект, наскільки впливова політика журналу.

   

  Як проводиться повторна оцінка?

   

  Skopus несе відповідальність за якість розміщеної інформації. Експерти та консультанти функціонують на основі такого ключового принципу, як якість контенту. На відбірковому етапі оцінюються комплексні показники, а не тільки якісні характеристики.

   

  Недостатньо просто розмістити якісну публікацію. Важливо підтримати рівень якості протягом мінімум одного року з моменту включення статті або іншого матеріалу в базу. Цим обумовлена ​​необхідність проведення повторної процедури.

   

  Перевірка-дубль ґрунтується на взаємопов’язаних метриках і індикаторах.  Серед них:

  • Загальне цитування. Якщо цей показник нижче 50%, значить, контрольні нормативи не виконані.
  • Рівень самоцитування. Якщо середнє значення понад 200%, контрольні показники не виконані.
  • SiteScore. Якщо ця метрика в розмірі 50% і менше – означає, що критерій не виконаний.
  • Загальна кількість статей. Якщо середня цифра статей в журналі, який оцінюється, перевищує на половину середнє значення, повторний кастинг служить способом виявити невідповідності.
  • Кліки та відвідування. Сукупний показник за цими пунктами повинен бути не вище 50% від середнього показника по конкретному профілю.

   

  Якщо оцінюваний журнал і його характеристики не відповідають перерахованим метрикам і критеріям за результатами перевірки за два роки (без перерви), такий журнал перекладається в категорію для переоцінки. Це рішення приймає Експертна рада. Повторна перевірка – це один із секретів якості контенту Scopus, його відповідності вимогам і стандартам.

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  18 − thirteen =