Публікація в Scopus: крок 3. Оформлення наукової статті

Зміст

 

Невідповідність вимогам до оформлення наукової статті – одна з поширених причин відмови в публікації Scopus. Є нормативи і стандарти, проти яких, як то кажуть, не попреш. Та й не потрібно. Головне – знайти ці найактуальніші вимоги на офіційному сайті журналу і не користуватися неперевіреною інформацією.

 

Які вимоги пред’являються до статей Scopus?

 

Важливо розуміти, що наукова стаття Скопус – це високий рівень. Отже, потрібно виходити з такої позиції вже на етапі рецензування. Право журналів на індексацію підтверджується щорічно, і вони роблять все можливе, щоб утриматися в переліку. Цим пояснюється серйозність вимог.

 

Scopus цікавить високоякісний контент:

 1. Наукова стаття повинна вносити певний внесок у дисципліну.
 2. До матеріалу завжди застосовується максимально зрозуміла і чітка інструкція.
 3. Робота повинна мати високі якісні характеристики і відповідати цілям, поставленим перед науковим виданням.
 4. Для наукової статті важлива читабельність, оригінальність.

 

Ідеальний варіант оформлення і змісту – результат, який геть виключає у рецензентів будь-які питання. Правила оформлення обов’язково включають абсолютну відповідність теми статті профілю журналу.

 

Перед первинним рецензуванням та направленням до редакції необхідно перевірити кожен пункт вимог. Базові позиції:

 • робота публікується вперше;
 • для тексту характерна логічність побудови;
 • у наукового дослідження є якісний переклад на англійську мову академічного рівня;
 • є анотація і ключові слова;
 • чітко витримана структура.

 

Важливо! У Скопус рецензується понад 24 тисяч журналів, і єдиних правил для всіх претендентів на публікацію статей немає і бути не може. Але завжди, незалежно від тематики, діє вимога про неприпустимість плагіату. Це «непростимий гріх», який стає причиною відмови в прийнятті заявки або ретракції.

 

Як оформляються статті Scopus?

 

Журнали Скопус публікують ексклюзивний матеріал. Тобто він не просто не мав раніше розміщуватися в інших виданнях, але і не може одночасно перебувати на розгляді в будь-якої редакції, в тому числі в електронних виданнях, а також особистих блогах, сайті університету тощо.

 

Важливі аспекти оформлення:

 • обсяг наукової статті – 3-5 тисяч слів;
 • шрифт – Arial;
 • заголовки – 14 кегль, текст – 9 кегль;
 • інтервал між рядками – стандартний;
 • книжкова орієнтація;
 • поля по периметру – 20 мм;
 • сторінки формату А4;
 • колір шрифту – чорний.

 

Однак, важливо враховувати, що формат і принципи форматування відрізняються в залежності від видання. Для деяких прийнятним буде варіант стандартного оформлення статті за принципом вимог, що застосовуються для дипломних робіт.

 

Високі вимоги не є просто примхою або капризом. Це спосіб забезпечення зручності при пошуку цитованого матеріалу. Так, наприклад, розмір заголовку статті не повинен перевищувати 10 слів. І вказується завжди з вирівнюванням посередині, виділяючись жирним шрифтом.

 

Рекомендованим стандартом оформлення структури дослідження є IMRAD. Структурні елементи такі: вступна частина, методи і матеріали, результати, обговорення, висновки, бібліографічний список. Кожен з цих елементів є обов’язковим.

 

Списку літератури важливо приділити особливу увагу, оскільки фактично наукометричні бази функціонують для бібліографічних посилань і їх пошуку. Вказується не менше 20 джерел, на кожне з яких автор посилається в тексті статті. Перевага віддається матеріалу не старше 3-5 річної давності.

 

Важливо! Максимальна кількість співавторів, які можуть бути вказані в науковій статті Скопус, не повинна перевищувати 10 осіб.

 

За якими вимогами оформляються графіки?

 

Графічна інформація у вигляді малюнків, діаграм, фотографій, а також різноманітні таблиці є невід’ємною частиною наукового дослідження. До їх оформлення пред’являються особливі вимоги. Ці елементи повинні гармонійно вбудовуватися в текст та ідентифікуватися наскрізною нумерацією.

 

Потрібно пам’ятати, що:

 • завжди використовуються арабські цифри, і дотримується чітко послідовний виклад;
 • над таблицею розміщується короткий описовий заголовок;
 • під графічним елементом обов’язково вказується джерело, звідки таблиця або зображення були взяті;
 • виклад графічної інформації у вигляді формул і написів має складатися тільки з латинських букв і англійської мови;
 • неприпустимість дублювання і повторення інформації з таблиць і графіків в самому тексті статті;
 • для оформлення формул використовується спеціальний макрос текстового редактора. Ручне прописування забороняється, як і скановані зображення;
 • для кольорових малюнків повинен використовуватися RGB, CMIK.

 

При перекладі для всіх малюнків і формул в статті важливо зберегти так звану «жвавість». Тобто інформація завжди повинна залишатися доступною для форматування, виправлення, доповнення.

 

Неодмінною умовою служить висока якість всіх зображень, їх чіткість, візуальна доступність і легкість сприйняття.  Незважаючи на фактичну відсутність обмежень в колірному рішенні, важливо пам’ятати про відповідність загальному науковому стилю статті і уникати надмірно «веселеньких» елементів.

 

Зверніть увагу! У статті Скопус має бути не більше 10 формул і 5 малюнків. Перевищення цього ліміту спричиняє збільшення вартості публікації. При цьому обмеження на кількість таблиць не поширюються.

 

Що потрібно врахувати додатково?

 

У науковій статті має значення будь-яка дрібниця. Йдеться про орфографічні, пунктуаційні, стилістичні помилки, неточності. Краще, правильніше і точніше писати матеріал вже вибравши журнал для публікації і орієнтуючись на конкретні вимоги. Переробити та адаптувати вже готову роботу набагато складніше.

 

В якості додаткових підказок можуть стати в нагоді наступні пункти:

 • використовуйте одинарні пробіли;
 • виставляйте автоматичні абзаци;
 • застосовуйте тільки англійську розкладку для лапок;
 • завжди розшифровуйте абревіатури, які застосовуються вперше;
 • вирівнюйте підзаголовки і заголовки по лівому краю.

 

Якість роботи і дотримання вимог стають очевидними на етапі рецензування. Негативний відгук і рецензія фактично виключають можливість публікації.

 

Пам’ятайте, що проіндексовані роботи стають доступними для ознайомлення на сайті тільки через 4 тижні і більше. Моніторинг індексації наукової статті в базі дуже важливий. Якщо з якихось причин у вас це не виходить, зверніться до редакції. Не виключений такий варіант, що відхилення матеріалу внаслідок виявлених помилок і порушень відбулося в останній момент.

 

Ці та безліч інших аспектів не доставлять проблем, якщо звернутися в компанію «SOER publishing». Ми спеціалізуємося на написанні і публікації наукових статей, маємо багаторічний успішний досвід і готові ним поділитися, працюємо оперативно і якісно. Звертайтеся, задавайте питання, ставте завдання – результат вас приємно здивує і порадує.

Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

Залиште відгук

Ваш e-mail не буде опублікований

3 + 11 =