Публікація в Scopus: крок 3. Оформлення наукової статті

Зміст

 

Невідповідність вимогам до оформлення наукової статті – одна з поширених причин відмови в публікації Scopus. Є нормативи і стандарти, проти яких, як то кажуть, не попреш. Та й не потрібно. Головне – знайти ці найактуальніші вимоги на офіційному сайті журналу і не користуватися неперевіреною інформацією.

 

Які вимоги пред’являються до статей Scopus?

 

Важливо розуміти, що наукова стаття Скопус – це високий рівень. Отже, потрібно виходити з такої позиції вже на етапі рецензування. Право журналів на індексацію підтверджується щорічно, і вони роблять все можливе, щоб утриматися в переліку. Цим пояснюється серйозність вимог.

 

Scopus цікавить високоякісний контент:

  1. Наукова стаття повинна вносити певний внесок у дисципліну.
  2. До матеріалу завжди застосовується максимально зрозуміла і чітка інструкція.
  3. Робота повинна мати високі якісні характеристики і відповідати цілям, поставленим перед науковим виданням.
  4. Для наукової статті важлива читабельність, оригінальність.

 

Потрібна допомога у підготовці роботи?

    Ідеальний варіант оформлення і змісту – результат, який геть виключає у рецензентів будь-які питання. Правила оформлення обов’язково включають абсолютну відповідність теми статті профілю журналу.

     

    Перед первинним рецензуванням та направленням до редакції необхідно перевірити кожен пункт вимог. Базові позиції:

    • робота публікується вперше;
    • для тексту характерна логічність побудови;
    • у наукового дослідження є якісний переклад на англійську мову академічного рівня;
    • є анотація і ключові слова;
    • чітко витримана структура.

     

    Важливо! У Скопус рецензується понад 24 тисяч журналів, і єдиних правил для всіх претендентів на публікацію статей немає і бути не може. Але завжди, незалежно від тематики, діє вимога про неприпустимість плагіату. Це «непростимий гріх», який стає причиною відмови в прийнятті заявки або ретракції.

     

    Як оформляються статті Scopus?

     

    Журнали Скопус публікують ексклюзивний матеріал. Тобто він не просто не мав раніше розміщуватися в інших виданнях, але і не може одночасно перебувати на розгляді в будь-якої редакції, в тому числі в електронних виданнях, а також особистих блогах, сайті університету тощо.

     

    Важливі аспекти оформлення:

    • обсяг наукової статті – 3-5 тисяч слів;
    • шрифт – Arial;
    • заголовки – 14 кегль, текст – 9 кегль;
    • інтервал між рядками – стандартний;
    • книжкова орієнтація;
    • поля по периметру – 20 мм;
    • сторінки формату А4;
    • колір шрифту – чорний.

     

    Однак, важливо враховувати, що формат і принципи форматування відрізняються в залежності від видання. Для деяких прийнятним буде варіант стандартного оформлення статті за принципом вимог, що застосовуються для дипломних робіт.

     

    Високі вимоги не є просто примхою або капризом. Це спосіб забезпечення зручності при пошуку цитованого матеріалу. Так, наприклад, розмір заголовку статті не повинен перевищувати 10 слів. І вказується завжди з вирівнюванням посередині, виділяючись жирним шрифтом.

     

    Рекомендованим стандартом оформлення структури дослідження є IMRAD. Структурні елементи такі: вступна частина, методи і матеріали, результати, обговорення, висновки, бібліографічний список. Кожен з цих елементів є обов’язковим.

     

    Списку літератури важливо приділити особливу увагу, оскільки фактично наукометричні бази функціонують для бібліографічних посилань і їх пошуку. Вказується не менше 20 джерел, на кожне з яких автор посилається в тексті статті. Перевага віддається матеріалу не старше 3-5 річної давності.

     

    Важливо! Максимальна кількість співавторів, які можуть бути вказані в науковій статті Скопус, не повинна перевищувати 10 осіб.

     

    За якими вимогами оформляються графіки?

     

    Графічна інформація у вигляді малюнків, діаграм, фотографій, а також різноманітні таблиці є невід’ємною частиною наукового дослідження. До їх оформлення пред’являються особливі вимоги. Ці елементи повинні гармонійно вбудовуватися в текст та ідентифікуватися наскрізною нумерацією.

     

    Потрібно пам’ятати, що:

    • завжди використовуються арабські цифри, і дотримується чітко послідовний виклад;
    • над таблицею розміщується короткий описовий заголовок;
    • під графічним елементом обов’язково вказується джерело, звідки таблиця або зображення були взяті;
    • виклад графічної інформації у вигляді формул і написів має складатися тільки з латинських букв і англійської мови;
    • неприпустимість дублювання і повторення інформації з таблиць і графіків в самому тексті статті;
    • для оформлення формул використовується спеціальний макрос текстового редактора. Ручне прописування забороняється, як і скановані зображення;
    • для кольорових малюнків повинен використовуватися RGB, CMIK.

     

    При перекладі для всіх малюнків і формул в статті важливо зберегти так звану «жвавість». Тобто інформація завжди повинна залишатися доступною для форматування, виправлення, доповнення.

     

    Неодмінною умовою служить висока якість всіх зображень, їх чіткість, візуальна доступність і легкість сприйняття.  Незважаючи на фактичну відсутність обмежень в колірному рішенні, важливо пам’ятати про відповідність загальному науковому стилю статті і уникати надмірно «веселеньких» елементів.

     

    Зверніть увагу! У статті Скопус має бути не більше 10 формул і 5 малюнків. Перевищення цього ліміту спричиняє збільшення вартості публікації. При цьому обмеження на кількість таблиць не поширюються.

     

    Що потрібно врахувати додатково?

     

    У науковій статті має значення будь-яка дрібниця. Йдеться про орфографічні, пунктуаційні, стилістичні помилки, неточності. Краще, правильніше і точніше писати матеріал вже вибравши журнал для публікації і орієнтуючись на конкретні вимоги. Переробити та адаптувати вже готову роботу набагато складніше.

     

    В якості додаткових підказок можуть стати в нагоді наступні пункти:

    • використовуйте одинарні пробіли;
    • виставляйте автоматичні абзаци;
    • застосовуйте тільки англійську розкладку для лапок;
    • завжди розшифровуйте абревіатури, які застосовуються вперше;
    • вирівнюйте підзаголовки і заголовки по лівому краю.

     

    Якість роботи і дотримання вимог стають очевидними на етапі рецензування. Негативний відгук і рецензія фактично виключають можливість публікації.

     

    Пам’ятайте, що проіндексовані роботи стають доступними для ознайомлення на сайті тільки через 4 тижні і більше. Моніторинг індексації наукової статті в базі дуже важливий. Якщо з якихось причин у вас це не виходить, зверніться до редакції. Не виключений такий варіант, що відхилення матеріалу внаслідок виявлених помилок і порушень відбулося в останній момент.

     

    Ці та безліч інших аспектів не доставлять проблем, якщо звернутися в компанію «SOER publishing». Ми спеціалізуємося на написанні і публікації наукових статей, маємо багаторічний успішний досвід і готові ним поділитися, працюємо оперативно і якісно. Звертайтеся, задавайте питання, ставте завдання – результат вас приємно здивує і порадує.

    Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

    Залиште відгук

    Ваш e-mail не буде опублікований