Running head (Заголовок) статті

Зміст

 

Дещо нова, але вже викликаюча масу питань, вимога при оформленні наукової статті WoS або Scopus – заголовки running head. Наука йде в ногу з часом, і тут також є «свої фішечки». Що означають ці так звані заголовки, для чого вони потрібні, і як їх оформляти – розберемося в цій статті.

 

Поняття Running head

 

Дефініція зовсім не переводиться буквально. Все більше сухо і серйозно – це скорочена варіація заголовку наукової статті. Місце її проживання – на початку документа. Звідси і назва. Віддалено можна привести аналогію з рядком, що біжить: мається на увазі те, що привертає увагу, коротко пояснює суть.

 

Характерні риси такого заголовку:

 • відсутність помилок;
 • лаконічність;
 • ємність;
 • унікальність (наскільки це можливо в контексті декількох слів); ​​
 • доступність;
 • запам’ятовуваність;
 • безпосередній зв’язок з основною назвою та змістом.

 

Running head повинен бути реальним і не мати нічого спільного з зухвалими заголовками з жовтої преси і дешевої публіцистики. Якщо в ньому містяться якісь факти, вони повинні бути достовірними і правдивими.

 

Така форма заголовку повинна нести собою закінчену ідею як фраза і одночасно відображати загальну концепцію всієї наукової статті.

 

За статистикою заголовок читають в 100 разів більше користувачів, ніж саму наукову статтю і в 10 разів більше, ніж анотацію. Саме грамотно сформульований заголовок багато в чому визначає інтерес до матеріалу і рівень його цитованості

 

Призначення Running head

 

Інформаційний простір, в тому числі наукова сфера, настільки заповнена статтями, публікаціями та різноманітними відомостями, що їх облік і навіть пошук викликають великі складності.

 

В той же час, будь-які авторитетні майданчики, особливо якщо мова йде про такі культові наукометричні бази, як WoS і Scopus, прагнуть поєднувати якість, зручність, зрозумілість і доступність, простоту інтерфейсу.

 

Одним з таких інструментів є короткий заголовок running head. Отже, вони потрібні для таких цілей:

 • полегшення ідентифікації рукописів;
 • прискорення і спрощення процесу рецензування;
 • оптимізація навігації по сайту, розділу тощо;
 • комфорт і ясність для читачів.

 

Насправді ці заголовки мають істотне значення. Уявіть, що ви шукайте матеріал для наукової роботи, досліджуєте тему. Відкрито безліч вкладок на комп’ютері і відпадає необхідність шукати, звідки саме та чи інша сторінка.

 

За аналогією спрощується оформлення посилань або виносок. З такими короткими заголовками легше контролювати великий обсяг інформації і впорядковувати діяльність, будь-то написання наукової статті, аналіз, порівняння, перевірка тощо. Крім того, істотно спрощується завдання для рецензента.

 

Важливо! Багато дослідників впевнені, що для оформлення running head досить просто скопіювати перші +/- 50 символів повної версії теми статті. Це груба помилка. Короткий заголовок повинен відображати суть основної теми, але не дублювати будь-яку його частину

 

Як правильно писати running head?

 

Порушення правил оформлення – найпоширеніша причина відмови в публікації, в тому числі це стосується порушення правил заголовків. Про основну тему (тобто повну версію) сказано і написано чимало, а ось скорочена форма викликає багато питань і сумнівів. Потрібно знати головне:

 

 • в верхньому колонтитулі повинен розміщуватися текст не більше 50 символів з пробілами, і, природно, це не повинно бути просто одне слово або пару знаків;
 • running head представляє собою завершену фразу з певним смисловим навантаженням;
 • короткий заголовок не повинен бути ідентичний фрагменту теми статті;
 • потрібно лаконічність, ємність і грамотність викладу;
 • обов’язково дотримання наукового стилю;
 • розміщення на сторінці здійснюється за допомогою спеціальної функції Word з колонтитулами. Або вручну.

 

Незалежно від того, це повний або скорочений заголовок, головне правило залишається незмінним – безпосереднє відношення до суті статті. Читач повинен побачити в змісті те, про що говорить заголовок. Тобто важливо відповідність.

 

На сьогоднішній день більшість журналів Scopus і WoS запитують running head і включають їх в IMRAD. Такий структурний елемент часто є обов’язковою вимогою. На унікальність матеріалу він не впливає

 

У будь-якій незрозумілій ситуації розсудливо звернутися до професіоналів. Компанія «SOER Publishing» пропонує свої послуги з написання, оформлення, коригування та публікації наукових статей. Наші автори мають вагомий досвід, завжди тримають руку на пульсі змін, гарантують якість, знають як виконати всі вимоги і мінімізувати ризики відмови в публікації. Ми працюємо на ваш успіх і дякуємо за довіру!

Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

Залиште відгук

Ваш e-mail не буде опублікований

7 − three =