Що таке DOI статті, і як його отримати автору?

Зміст

 

У наукових колах широко використовується технологія DOI. Безліч опублікованих матеріалів і об’єктів наділяються унікальним ідентифікуючим посиланням. Так можна знайти будь-яку наукову статтю і не боятися, що вона буде видалена ким-небудь стороннім.

 

Що таке DOI?

doi-stati

Абревіатура в перекладі розшифровується як ідентифікатор цифрового об’єкта. Глобальна мережа Інтернет зосереджує велику кількість електронних документів, кожному з яких присвоюється власний електронний номер. Іншими словами, DOI є усіма нами відоме стандартне посиланням на конкретний документ. Тобто ми користуємося цією опцією дуже часто.

 

Складовими частинами посилання є:

 1. Префікс – елемент, що дозволяє ідентифікувати видавця.
 2. Суфікс – елемент, за допомогою якого відображається безпосередній номер, який присвоюється об’єкту.

 

Потрібна допомога у підготовці роботи?

  ПІБ
  Ваш телефон
  Ваш E-mail
  Поле, відмічене як * - обов'язкове для заповнення.

  Обидві ці складові частини можуть мати як цифрове, так і кириличне значення, а також комбінований формат.

   

  Незалежно від кількості розміщених матеріалів конкретного видання, у кожного з них повинен бути свій унікальний суфікс.

   

  Призначення DOI

   

  Науковому співтовариству властива максимальна акуратність в питанні використання інформації. Це важливо з ракурсу її достовірності та дотримання норм авторського права. Непростимий “гріх” для вченого – плагіат.

   

  Захищена система зберігання статичних об’єктів – це нагальна потреба, зумовлена ​​великою кількістю літератури і суперечливістю даних. Призначення такого механізму виражається в неможливості несанкціоновано видалити або перенести інформацію.

   

  Причини популярності формату DOI:

  1. Присвоєння ідентифікатора служить способом підвищити авторитетність і рейтинг автора або видання, оскільки за допомогою DOI відкривається можливість розміщення матеріалів в провідних світових виданнях і бібліографічних каталогах.
  2. Принцип універсальності. Розглянутий ідентифікатор визнаний усіма найбільшими видавцями планети як найзручніший і безпечний.
  3. Істотне підвищення значимості наукової статті, яка публікується на таких авторитетних майданчиках як Scopus, WoS, оскільки DOI також заноситься в базу.
  4. Максимально гарантоване збереження. Переважною особливістю є розміщення матеріалу з присвоєним ідентифікатором завжди на місці реєстрації, чого не можна сказати про сайти або електронні бібліотеки.

   

  Правом видалення об’єктів з DOI наділений тільки видавець, тобто структура, яка їх розмістила. Це є гарантією збереження і безпеки.

   

  В українських наукових реаліях DOI має особливе значення, враховуючи затверджений не так давно новий порядок, відповідно до якого формуються наукові видання спеціалізованого типу. Відповідно до нормативного акту № 32 від 2018 року відтепер кожному опублікованому матеріалу в обов’язковому порядку повинен бути привласнений DOI.

   

  Для цього укладається угода зі світовим оператором або спеціалізованою ліцензованою компанією через її представництва в країнах. В зобов’язання входить:

  • забезпечення безстрокового збереження об’єкта;
  • спрощення доступу до інформації;
  • надання супутніх послуг з присвоєння ідентифікатора.

   

  Процедура відносно нова. Щоб не заплутатися в тяганині і надійно захистити свою наукову статтю, а також виконати вимоги законодавства, звертайтеся в компанію «SOER Publishing». З нами у вас не залишиться питань ні з написання, ні з публікації, ні щодо захисту наукової статті.

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  two × 2 =