Скільки статей потрібно для здобуття ступеня доктора наук?

Зміст

Наукова діяльність передбачає проведення численних досліджень та написання дисертацій, статей, а також їх публікацію. У деяких випадках для отримання ступеня “Доктор наук” необхідно складати наукові статті на тему, інакше результату досягти не вдасться. Однак одного лише дослідження та написання недостатньо для особистісного зростання. Щоб здобути ступінь і стати відомим у колах науковців, важливо публікуватися в авторитетних журналах. У зв’язку з цим необхідно дізнатися, яка кількість робіт буде потрібна для отримання відповідного наукового ступеня.

 

Скільки статей потрібно для захисту докторської дисертації?

Захист магістерської чи докторської роботи не передбачає потреби у постійній публікації. Однак така рекомендація надається фахівцями, які вже мають відповідний досвід. У процесі захисту науковий керівник враховуватиме факт наявності авторства в авторитетному виданні, а отже майбутній доктор наук отримає додатковий привілей.

Наприклад, якщо навчання відбувається у магістратурі, достатньо мати 2-3 статті, проте дисертація має більш серйозні вимоги. Претенденти наукового ступеня вищого рівня повинні обов’язково публікуватися в журналах з відомим ім’ям.

Ступінь доктора наук може бути присуджено, якщо були виконані такі умови:

 • публікація щонайменше 20 наукових текстів. Видання можуть бути як українськими, так і міжнародними – залежить від побажань автора. Може розкриватися як одна тема, так і кілька тематик;
 • претенденту необхідно опублікувати монографію. Документ є дослідженням у певній науковій галузі, яке має бути присвячене одному конкретному об’єкту або питанню;
 • безпосередній захист докторської. Написання дисертації здійснюється у суворій відповідності до вимог, які встановлює Міністерство Освіти.

 

Статті у Scopus та WoS для захисту докторської дисертації

Великий вплив на наукову діяльність міжнародного рівня має база Scopus. Для публікації на цій базі даних необхідно дотримуватися максимально жорстких вимог щодо якості та оформлення. Найбільший журнал ставить собі єдине завдання – надання вичерпних реферативних матеріалів читачам, і навіть їх подальша обробка для наукових досліджень. Таким чином, написання хоча б кількох статей та їх публікація для цього журналу стане величезним плюсом для здобуття наукового ступеня.

Не зайвою стане публікація у пошуковій платформі WoS, яка має великий обсяг наукової інформації з найактуальніших тем.

Простими словами, база містить десятки тисяч наукових цитувань, рефератів, робіт та досліджень, які потрібні серед авторів Європи та світу. Це найстаріша система, яка почала з 1980 року, і до сьогодні має багатотисячний архів корисної інформації для наукового розвитку.

 

Потрібна допомога у підготовці роботи?

  Статті в журналах Категорії Б (ВАК) для докторантури

  ВАК публікації є статтями відповідної категорії, які публікуються в офіційних джерелах. Ці джерела, своєю чергою, підбираються комісією. Журнали та портали, як правило, проходять постійні оновлення, тому можуть змінюватися й умови публікації. Для складання статей необхідно дотримуватись цілої низки вимог.

  Вимога

  Суть вимоги

  Обов’язковість

  Чітка структура

   

  Наявність анотацій, тіло статті, бібліографія, список літературиТак
  Обсяг

   

  Не більше 10 сторінок тексту, але не менше 8Так
  Ключові слова

   

  Написання ключових слів українською та англійською мовамиТак (за винятком англ.)
  Джерела

   

  Не більше 10 джерелТак
  Логіка

   

  Дотримання послідовності інформації, етапність даних та доступністьТак
  Стиль

   

  Науковий стиль викладу, наявність фраз-кліше. Не рекомендується перевантажувати статтю термінами.Так
  Унікальність та форматування

   

  Мінімальний відсоток – 80%. Формат – згідно з ДСТУЧастково (залежить від комісії)

  Стаття ВАК має бути написана на підставі гіпотези, яку висуває автор. Фахівцю необхідно довести та показати практичне значення досліджуваної теми чи об’єкта. При цьому дослідження повинне мати актуальність, нові принципи та методи. Здобувач має довести значущість проведеного дослідження шляхом практичних підтверджень гіпотези.

   

  Скільки статей за рік має публікувати доктор наук в Україні?

  Після захисту дисертації та здобуття ступеня доктора наук, найчастіше автор задається питанням: скільки статей необхідно публікувати. Об’єктивно відповісти на нього неможливо, оскільки все залежить від реальних можливостей претендента та вимог комісії.

  Як правило, в Україні доктори наук публікують близько 20 різних статей у авторитетних виданнях.

  Цього достатньо, щоб не втратити статус, і доводити значущість проведених досліджень. Якщо говорити конкретно, то публікуватися мають статті наступного формату:

  • публікація у виданнях та офіційних журналах, визначених категорією Б;
  • періодичне написання статей для міжнародних порталів, журналів, досліджень;
  • необхідно відправити на публікацію щонайменше 5 робіт, які мають бути проіндексовані авторитетними джерелами (Scopus, WoS).

   

  Висновки та рекомендації

  Опублікування власних наукових досліджень в авторитетних журналах передбачає дотримання найсуворіших вимог. Нерідко автору доводиться витрачати тижні та місяці, щоб досягти відповідних результатів. Чи можна спростити це завдання? Безумовно, кандидат має можливість замовити публікацію Scopus. Це стане першим кроком на шляху до здобуття наукового ступеня доктора наук, а також підкреслить статус автора перед аудиторією. Для отримання детальної інформації щодо цього питання рекомендується залишити контакти у формі на сайті. Обговорити умови написання та публікації під ключ пропонується в індивідуальному порядку.

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  three × five =