Тематичні розділи Scopus

Зміст

 

БД Scopus за своїм змістовним наповненням сміливо можна назвати головним майданчиком наукової думки в світі. Контент відбирається дуже якісно. Тематичне охоплення вражає. Разом з тим навігація по сайту вважається дуже зручною. Серед 60 мільйонів записів зорієнтуватися в матеріалі допомагає поділ на тематичні розділи.

 

Загальна кількість розділів в Scopus

 

Скопус є мультидисциплінарною базою і включає 27 розділів. Це поділ досить загальний, оскільки всього рецензується понад 25 тисяч журналів, 7 мільйонів доповідей, 100 тисяч назв книжкових серій і книг, кілька десятків мільйонів патентів.

 

Це не вичерпний перелік. Кількість записів щорічно збільшується на 3-4%. Зрозуміло, 27 розділів недостатньо, тому вони диференціюються на дрібніші підрозділи – їх близько 350. З їх допомогою пошук журналів, авторів і статей спрощується і прискорюється.

 

Тематичні розділи – не єдиний критерій пошуку. У топ четвірку ще входить тип видання, регіон і підрозділ. Крім того, максимально достовірний пошук забезпечується за допомогою унікального номера ISSN. Він присвоюється кожному автору, у кого є дві і більше публікації на цьому майданчику.

 

Важливо! У Scopus переважає гуманітарний напрям. Але це не впливає на універсальність платформи. За кількістю охоплення наймолодша наукометрична база перевищила показники WoS на 30%.

 

Тематики і напрями Scopus

 

Одна з переважних особливостей Скопус – всеосяжне охоплення. Незважаючи на переважання соціогуманітарного напрямку, це універсальний майданчик. Такий перевага на користь одного напрямку є відображенням реальної картини в світі за попитом і домінуванням контенту.

 

У Scopus є поділ на чотири великі групи – кластери:

  1. Life sciences – 10%.
  2. Health sciences – 25%
  3. Physical sciences – 30%.
  4. Social sciences – 33-35%.

 

Таким чином, можна стверджувати про охоплення всіх напрямків: від стоматології до нейронауки, від психології до медицини, від фінансів до юриспруденції тощо. При цьому для більшості журналів, що рецензуються Скопус, характерна мультидисциплінарність. Більш того, один і той же журнал за тематичним охопленням і категорії може належати одночасно до різних квартилей.

 

Важливо! Чверть всіх журналів Scopus є міжнародними. У цьому сегменті переважає напрямок юриспруденції.

 

За кількістю журналів домінує соціально-гуманітарний напрям – близько 8500 найменувань. У сегменті книжкових серій на цю частку також припадає понад 55% від загального числа. Медична сфера та фізичні науки за кількістю приблизно знаходяться в зрівняних положеннях – по 7200-7300 журналів.

 

Решта журналів припадають на всі інші дисципліни. Таке співвідношення зберігається приблизно на одному і тому ж рівні вже багато років. Це відображення загальносвітової тенденції і реального попиту.

 

Що стосується територіального охоплення, країни Європи та Середньосхідний регіон беруть на себе 52%. Північна Америка охоплює контент Скопус в кількості 36%. На Тихоокеанський регіон припадає 9%, а Південна Америка -3%. Збільшується частка Китаю і Японії, чий персональний відсоток сягає рівня Південної Америки.

 

Алгоритм пошуку інформації в БД Scopus

 

Перше неухильне правило – користуватися тільки даними з офіційного ресурсу. Головна веб-сторінка Scopus має дуже зручний і зрозумілий інтерфейс, доступну і результативну навігацію.

 

Що важливо знати?

  • Пошукова система вибудувана таким чином, щоб спростити і прискорити процес. З цією метою передбачено обмеження критеріїв тимчасовими рамками, тематичним розділом, типом документа, ISSN автора.

 

  • Запит оформлюється максимально коректно. Точність видачі залежить від правильно введеної вихідної інформації. Після цього активується кнопка Search. Вона розташована в рядку з пошуковими запитами внизу монітора. За допомогою такої опції запити можна об’єднувати, зберігати, редагувати, тобто робити «заготовки» на наступний раз.

 

  • Інформація пошуку черпається з матеріалів офіційних ресурсів, Інтернету, відомств (якщо потрібні відомості про патенти), рецензованих журналів, праць конференцій. Результати пошуку формуються в таблиці. За рахунок цього вивчати інформацію дуже зручно. Така візуалізація допомагає моніторити, порівнювати і вибирати потрібні дані.

 

  • Застосовується кілька варіантів сортування отриманих результатів: алфавітний порядок по імені автора, релевантність, цитати, алфавітний порядок за джерелами, року публікації.

 

Важливо! Україномовні і російськомовні джерела, рецензуються в базі даних Скопус, стикаються з проблемою ідентифікації. Це пов’язано з мовним бар’єром. З огляду на відображення інформації англійською мовою, бібліографічні посилання на російській і українській мові не зчитуються в автоматичному режимі. Це негативно відбивається на цитуванні.

 

Пошук журналу за таким критерієм як «тематичний розділ» досить складний. Оскільки це досить узагальнене розділення. Необхідно перевіряти інформацію і користуватися актуальними, оновленими даними. Важливо, щоб поряд з найменуванням журналу була відмітка про рецензування саме на сьогоднішній день.

 

Для того щоб не помилитися в пошуку, важливо заходити тільки на офіційні джерела. Це особливо актуально в реаліях, коли популяризуються журнали-хижаки. Вони націлені виключно на фінансову складову, але не приносять очікуваного результату для авторів.

 

Якщо журнал надмірно універсальний і обіцяє «золоті гори», це повинно насторожити і спонукати перевірити відомості для перестраховки. Ці та безліч інших нюансів будуть більш зрозумілі з компанією«SOER publishing». Ми спеціалізуємося на написанні наукових робіт на замовлення, допомагаємо в публікації Scopus і демонструємо високий професіоналізм, пропонуємо комфортні умови співпраці і гарантуємо якість.

Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

Залиште відгук

Ваш e-mail не буде опублікований

17 + sixteen =