Українські журнали у Скопус

Зміст

Наукова база Scopus користується популярністю у вчених з усіх куточків світу. Потрапити туди та опублікувати свою статтю в журналі досить складно. Однак, крім цього, важливо розуміти ще, які видання варті вашої уваги, а які – ні. А в цій статті ми поговоримо про українські журнали у міжнародній базі даних та їх особливості.

 

Як відбирають журнали у БД Scopus?

 

Для того, щоб видання виявилося зареєстрованим у наукометричній базі, необхідно дотримуватись певних правил протягом усього етапу функціонування журналу. Щоб журнал потрапив до бази Scopus, він має відповідати критеріям:

 1. Наявність номера ISSN.
 2. Правильно пройдена реєстрація.
 3. Наявність рецензій.
 4. Матеріали, актуальні у всьому світі.
 5. Тексти, які доступні для розуміння.
 6. Наявність англійської анотації.
 7. Дотримання аспектів етики.

Журнал може як потрапити до бази даних, так і легко з неї випасти, особливо якщо порушуватиме політику бази, зменшуватиме активність, демонструватиме наявність плагіату в текстах і не тільки.

Специфіка показника SNIP

 

Така велика база, як Scopus, формується на кількох метричних параметрах, одна з яких – це SNIP. Завдяки цьому показнику можна вирівняти різницю, яка виникає між такими параметрами, як ймовірність цитування та предметність області публікації. Ця метрика підходить для видань, де присутні рецензії на наукові роботи, і де цитати мають більш-менш однакову значимість.

Яку користь приносить показник SNIP:

 • дозволяє вирівняти ймовірність та реальність цитування;
 • згладжує відмінності у різних сферах науки;
 • здійснює динамічний розрахунок цитування для кожного журналу;
 • не орієнтується на рівень та щільність бази;
 • дозволяє дійти висновку, який журнал у Scopus є найкращим вибором для публікації;
 • дозволяє оцінити роботу видання порівняно з конкуруючими;
 • у ВНЗ існує система виплат за журнали, що мають певний рівень цього показника.

За допомогою SNIP можна більш точно проаналізувати цитування журналу, порівняти посилання та їх вплив. Показник обчислюється дуже просто: усереднену кількість посилань за рік, які були отримані у статтях, опублікованих не більше, ніж три роки тому, ділиться безпосередньо на потенційне цитування у тій темі, де функціонує журнал.

Потрібна допомога у підготовці роботи?

  Однак у різних галузях науки цитування може бути набагато менше. Наприклад, точні науки мають інший показник, на відміну гуманітарних. Для цього і був розроблений даний показник для Scopus, який також використовує таке значення як потенційне цитування, де проводиться підрахунок посилань у журналах, що знаходяться в одній тематичній групі.

   

  Українські журнали, що індексуються Скопус

   

  Не лише зарубіжні, європейські, азіатські та американські журнали мають вагу та популярність у такій базі даних, як Scopus, але ще й видання, випущені та розроблені в Україні. Особливою популярністю користуються такі українські журнали та видання:

  1. Прогрес у фізиці металів: було започатковано на початку двохтисячних років. Орієнтовано на випуск статей та матеріалів, що крутяться навколо тематики фізики металів та інших речовин, близьких до них. Випускається під егідою НАН України і має перший квартиль.
  2. Проблеми та перспективи менеджменту: так само, як і попередній, має перший квартиль. Журнал бере свій початок у місті Суми та публікує матеріали на тему менеджменту, управління компаній, державою і не тільки.
  3. Східноєвропейський журнал лінгвістики: має третій квартиль і випускається лише двічі на рік, заснований у місті Луцьк. Примітно, що одним із редакторів є спеціаліст Бостона Джошуа Хартшорн.
  4. Психолінгвістика: випущений у Переяславі, отримав другий квартиль та видається під егідою університету імені Г. Сковороди. Наголошує і на практичній, і на теоретичній основі лінгвістики.
  5. Математичні студії: львівський журнал, що має третій квартиль та випускається за допомогою університету імені І. Франка. Відмінна риса – наявність матеріалів будь-якою мовою світу.

  Також у Scopus існують і інші українські журнали, проте вони користуються меншою популярністю, ніж представлені вище, мають менший показник цитування та кількість розміщених матеріалів.

  Підсумовуючи сказане вище, відзначимо, що українські журнали сьогодні досить широко і якісно представлені в базі даних Scopus. При цьому вони мають досить велику популярність не тільки в українських вчених, а й закордонних теж. А якщо ви хочете стати частиною українського наукового світу – вам варто замовити публікацію у Скопус в компанії «SOER Publishing»!

   

  • Якою мовою журнали можуть публікувати тексти у Scopus?

  Немає обмежень у мові публікації, це можуть бути матеріали і українською, і англійською, і французькою мовами.

  • Які українські журнали найпопулярніші у Scopus?

  Серед найпопулярніших – Психолінгвістика та Математичні студії.

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  16 − 12 =