Як перевірити журнал на індексацію в Scopus

Зміст

 

Ви плануєте опублікувати статтю в Scopus? Потрібно обов’язково перевірити журнал на індексацію. Інакше є високий ризик потрапити на недобросовісні видавництва, і в підсумку побачити статтю не на тому ресурсі, на якому хотілося б. Актуальність даних і наявність журналу в базі даних можна перевірити самостійно. Поговоримо, як це зробити.

 

Офіційні сайти

 

Перше і головне правило – шукайте інформацію на офіційних ресурсах. У кожного авторитетного журналу є власний сайт. І на ньому в першу чергу розміщуються всі оновлення і зміни. Крім того, в першу чергу потрібно відкривати головну сторінку Scopus. Тим більше, зараз є альтернативні англійській мові інтерфейси.

 

Підписка на Скопус і повний доступ коштує багато грошей. Установи по-справжньому розщедрюються. Однак для пошуку індексації реєстрація не потрібна. Тому кожен бажаючий може виконати цю нескладну маніпуляцію.

 

Потрібна допомога у підготовці роботи?

  ПІБ
  Ваш телефон
  Ваш E-mail
  Поле, відмічене як * - обов'язкове для заповнення.

  Зверніть увагу! Інтерфейс сайту журналу і його якість багато про що говорять. Навряд чи журнали-оригінали допустять помилки на головних сторінках, будуть використовувати низькоякісні фотографії або приховувати контактні дані. Бачите таке? Перевірте ресурс на справжність.

   

  Перевірка індексації: алгоритм дій

   

  Для того щоб упевнитися про факт індексації, потрібно йти за такою процедурою:

   

  1. Знайдіть графу «Джерела».
  2. Виберіть критерії пошуку. ISSN, тобто цифровий номер з 8 символів, який унікально присвоюється кожної публікації, є найбільш комфортним і благонадійним. Ще можна шукати інформацію про найменування, сферу науки, видавця.
  3. Якщо журнал проіндексований, в результаті пошуку виводиться така інформація: назва, тематика, тип, ISSN, роки охоплення.
  4. Дані про те, яке місце в рейтингу і тренди, займає певна позиція, розташовані в CiteScore. Тут видно, яке місце конкретний журнал займає в переліку журналів з певної тематичної специфіки.
  5. Переконайтеся, що журнал має безпосереднє відношення до нинішнього року. Необхідно перевірити вкладку «Зміст». Журнал буде активний, якщо статті опублікувалися в цьому році. Якщо в позаминулому році і раніше – потрібно перевірити достовірність.

   

  Важливо! Альтернативний пошук за назвою вважається самим неточним і незручним, особливо для російськомовних і україномовних назв журналів. Це пов’язано з труднощами перекладу.

   

  Особливості перевірки нещодавно проіндексованих журналів

   

  Ця категорія журналів може викликати проблеми. У «молодого» журналу ще немає власного «іміджу», тому може сформуватися помилкове враження про публікаційну не активність. Оскільки така ж низька активність у журналів-хижаків, цей аспект важливо перевірити максимально ретельно.

   

  Ключова специфіка перевірки наступна: час відповіді експертної Ради щодо включення публікації в базу і момент завантаження контенту не збігаються. Інтервал може становити 2-3 місяці.

   

  Отже, журнал потрібно знайти в переліку індексованих журналів після того, як з’явиться повідомлення на офіційному сайті. Для моніторингу варто використовувати спеціалізовані сайти. Сам Скопус опублікує такі дані приблизно протягом місяця у вкладці «Джерела».

   

  Тобто відсутність в цій вкладці шуканого журналу ще не означає, що він не індексується. Може просто він ще молодий.

   

  Важливо! Якщо журнал виключений з БД Scopus, біля назви буде спеціальна позначка. Є окрема категорія «На грані», де згруповані журнали, які прогнозовано скоро будуть виключені.

   

  Корисні рекомендації

   

  Авторитетні видання і ресурси зацікавлені в якісному контенті, тому відкриті до діалогів і комунікацій. Одночасно активність спілкування виявляють журнали з шахрайськими схемами, які переслідують тільки прагнення наживи.

   

  Для повноти перевірки потрібно пошукати журнал в переліку виключених варіантів. Перестраховка зайвою не буде. Особливо якщо в останній раз статті розміщувалися 2-3 роки тому. Мовний бар’єр в навігації офіційного сайту зараз вже менш актуальний – Скопус відомий політикою розширення мов використання. Зустрічається і російськомовна версія.

   

  Не можна спиратися на інформацію, що втратила актуальність. Якщо в цьому журналі декількома роками або місяцями раніше ви вже публікувалися, це не гарантія, що він до сих пір індексується і має ту ж вагу. Сумніваєтеся? Зверніться до професіоналів.

   

  Компанія «SOER publishing» (СОЕР паблішинг) пропонує послугу з написання і публікації наукових статей Скопус. Ми виконуємо замовлення «під ключ» і надаємо повний спектр допомоги: від вибору журналу і перевірки його індексації, до підвищення цитованості вже розміщених статей. З нашою командою ви гарантуєте собі якість і надійність.

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  four + 13 =