Як правильно вибрати відповідний журнал для публікації?

Зміст

 

Серед 25 тисяч рецензованих журналів Scopus напевно знайдеться відповідний варіант для вашої наукової статті. Як ні? А ви добре шукали? Навіть бездоганний матеріал може бути відхилений, якщо не відповідає профілю журналу.

 

З вітчизняними виданнями питань і складнощів менше. Якщо мова йде про міжнародні наукометричні бази, виникає мовний бар’єр й істотно ускладнюються критерії. Роблячи вибір, орієнтуйтеся на ключову корисну інформацію.

 

Що означає фільтр SJR?

 

Опублікований контент в потрібних виданнях можна знайти лише за допомогою фільтрів. А як інакше, якщо в одному Scopus кількість записів вже досягла 60 мільйонів. Без критеріїв відбору, причому правильно введених, аж до кожної букви, не обійтися.

 

Потрібна допомога у підготовці роботи?

  ПІБ
  Ваш телефон
  Ваш E-mail
  Поле, відмічене як * - обов'язкове для заповнення.

  Один з першорядних фільтрів – SubjectArea. Він являє собою цілий окремий сегмент і вважається ефективним інструментом пошуку. Це дуже актуально, враховуючи кількість тематичних категорій в базі – 27, і загальне число підкатегорій – близько 350.

   

  Кожен розділ має свої так звані внутрішні фільтри – SubjectCategorу. Наприклад, в сегменті з суспільними науками відокремлено виділяється юридична, педагогічна галузі, бібліотечна справа, природознавство і багато інших. Така диференціація суттєво спрощує і прискорює пошук.

   

  Важливо! Весь список журналів Scopus є у відкритому доступі. При цьому фільтрація по предметній області не можлива, оскільки в результаті виводиться занадто велика кількість даних. Тільки з гуманітарних та соціальних наук кількість журналів понад 8,5 тисячі. Критерій пошуку по регіону відсутній.

   

  SJR – один з альтернативних варіантів пошуку потрібної інформації. Це універсальний пошуковий портал для нормальної і зручної фільтрації журналів. Алгоритм реалізується по вектору зліва направо.  Послідовність вибору пунктів наступна:

  • галузь і основний вектор;
  • підсистема;
  • регіон і країна;
  • тип журналу.

   

  Так виводиться на екран потрібна вибірка. За допомогою SJR найлегше проводиться фільтрація рецензованих журналів. Починайте зі Східноєвропейського регіону, оскільки в цьому територіальному сегменті публікація наукової статті пройде дешевше і легше всього.

   

  На що орієнтуватися при виборі журналу?

   

  Базові чотири фільтра дозволяють полегшити пошук і спростити завдання, але не є панацеєю для вирішення головного завдання. Результатом вибору повинен стати один варіант. Важливо звернути увагу на наступні нюанси:

   

  1. Квартиль журналу, що індексується. Всього виділяється чотири категорії – Q1, Q2, Q3 і Q4. Саме за допомогою цього значення визначається кількість цитування, і окреслюються статистичні показники. Квартиль наочно демонструє авторитетність журналу і складність «попадання» на його сторінки.

   

  1. Регіон і країна видання журналу. Наприклад, сусідні по регіону країни мають більше шансів на прояв інтересу і актуальності контенту. Це обумовлено спільністю менталітету, теоретичної основи, методик, підходів і концепцій. Шанси на публікацію істотно підвищуються. З точки зору вартості найдоступнішими для нашої країни вважаються журнали польської, хорватської, прибалтійської категорії.

   

  1. Кількість цитат, які були отримані за певний часовий інтервал статтями конкретного журналу. У розрахунок беруться останні три роки. Кращими вважаються журнали з високим рівнем цитування. Однак не варто забувати, що відсутність такого показника, як цитати, не завжди говорить про другосортність. Іноді мова йде про молоді видання, які не встигли себе зарекомендувати.

   

  1. Кількість розміщених статей за останній час. Враховується часовий проміжок в один і три роки. Тобто журнал оцінюється з точки зору активності публікацій. Не важко здогадатися, що рівень конкуренції буде вище там, де статті публікуються рідше, і навпаки. При цьому не можна ігнорувати такі аспекти як профіль і специфіка журналу.

   

  Журнал, як майданчик для розміщення статті, безпосередньо впливає на її рейтинг та імідж автора. Це той випадок, коли «місце прикрашає людину».

   

  Важливо! Один і той же журнал одночасно може мати кілька квартилей, тобто відноситися відразу до двох і більше категорій. Це залежить від предметного і тематичного охоплення, частоти публікацій, якості контенту.

   

  Як перевірити журнал Scopus?

   

  Помилки трапляються завжди. Навіть спеціалізовані портали можуть розміщувати недостовірну інформацію. Тому рекомендується користуватися виключно офіційними сайтами журналів і офіційною сторінкою Скопус. Так автори страхуються від вивертів журналів-хижаків.

   

  Ретельна перевірка журналу передбачає наступні етапи. Після того, як висвітиться сторінка видачі шуканого журналу, потрібно перейти на сторінку з активною назвою і скрупульозно вивчити додаткову інформацію. Наступні пункти вимагають особливої ​​уваги:

   

  • в якій країні видається журнал;
  • скільки розділів БД, що охоплюють індексацію видання;
  • хто є видавцем;
  • скільки часу триває розміщення в базі;
  • яка спеціалізація і предметне охоплення.

   

  Крім того, перевірці підлягають базові формальні критерії. Особливу увагу варто приділити інтерфейсу сайту. Якщо журнал авторитетний і рецензується, на сторінці не буде численних помилок, неякісних картинок.

   

  Пунктом пильної уваги при перевірці повинні стати контактні дані, адреса, засоби зв’язку. Бажано упевнитися в їх реальності і правдивості. Як мінімум, достатньо зателефонувати за номерами.

   

  Наступний крок – ознайомлення з інформацією на офіційному сайті Scopus. Головним критерієм служить ISSN журналу. Цей пошуковий та ідентифікуючий критерій вважається найбільш надійним. Цифровий номер є унікальним і присвоюється кожному автору після хоча б однієї публікації.

   

  Алгоритм наступний:

  • знайти розділ «джерела»;
  • активувати кнопку «пошук»;
  • заповнити пошукову форму;
  • перевірити відсутність або наявність значка-попередження про виключення журналу з бази;
  • ознайомитися з інформацією по роках охоплення і упевнитися, що факт рецензії дійсний «на поточну дату»;
  • звірити факти за назвою, галузі, видавця, ISSN.

   

  Перехід на верифікований сайт здійснюється за допомогою кнопки «Homepage». Вичерпна інформація про вимоги до змісту та оформлення статті, правила подачі рукопису розміщується на офіційному сайті конкретного журналу. Багато з них мають російськомовну версію інтерфейсу.

   

  Важливо! Використання достовірної та актуальної інформації з офіційних ресурсів мінімізує ризики і допомагає уникнути журналів-хижаків. Це означає – автор економить час і гроші.

   

  З компанією «SOER publishing» (СОЕР паблішинг) перевірка журналу Скопус не складе труднощів. Ми допоможемо вибрати оптимальний варіант з урахуванням специфіки вашої статті. Гарантія якості і надійність, зручна схема співпраці, прийнятні ціни, високий професіоналізм – то тільки мала частина переваг, які отримують наші замовники.

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  8 + 18 =