Як журнали потрапляють в базу Скопус

Зміст

 

Scopus рецензує понад 24 тисяч журналів, контент кожного з яких відповідає високим стандартам якості. Вибір величезний: 27 тематик із 300 підрозділами. Як ці журнали потрапляють в базу? Шляхом жорсткого відбору. Мабуть, в цьому і полягає запорука якості та авторитетності майданчиків.

 

Критерії відповідності журналу

 

Сукупна кількість записів у Скопус перевищило 60 мільйонів позицій. Щорічно це значення збільшується на 2-3 мільйони. Рецензується вже понад 5 тисяч видань, а кількість журналів неухильно зростає. Незважаючи на масштабність і охоплення, всі журнали об’єднує спільна характеристика – відповідність ряду ключових умов. А саме:

 

 • Обов’язкова наявність англомовної анотації статті, виконаної на високому рівні, яка відповідає нормам академічного перекладу.
 • Неухильне дотримання професійної та видавничої етики, забезпечення академічної доброчесності, вказівка ​​на ці аспекти на офіційному сайті журналу.
 • Використання романського алфавіту для публікацій пристатейних списків літератури.
 • Наявність офіційно присвоєного E-ISSN і / або ISSN.
 • Обов’язкове рецензування всіх публікованих наукових статей.
 • Політика функціонування в рамках регулярного публікаційного графіка.
 • Жорстка правова позиція щодо безапеляційного дотримання авторських прав і заборони плагіату.
 • Орієнтація на принцип рівності, доступності, зручності використання.
 • Прозорість цінової політики.

 

Це основні, але не вичерпні критерії. Вони служать орієнтиром і базовою основою відбору. Безумовно, щодо журналів певних профілів встановлюються спеціальні правила і умови.

Потрібна допомога у підготовці роботи?

   

  Критерії відбору журналів в Скопус особливо актуальні в умовах посилення тенденції розвитку журналів-хижаків. Їх відмітною особливістю є лояльність і м’якість вимог, оскільки прагнення зводиться тільки до наживи і максимально високого заробітку. «Простота» і «швидкість» повинні насторожувати

   

  Де шукати критерії?

   

  Завжди і всюди потрібно орієнтуватися на офіційні джерела. Scopus – величезна наукометрична база, у якій, звичайно ж, є свій офіційний сайт. З 2018 року доступний російськомовний інтерфейс, що максимально зручно.

   

  Крім того, основним і раніше залишається видавництво Elsevier. Саме йому належить левова частка участі й успіху в розвитку цього майданчика. Актуальну інформацію завжди можна знайти на сайті. Content coverage guide – це спеціальний розділ Elsevier, на якому доступна така інформація.

   

  Як подається заявка на включення?

   

  Головною і неодмінною умовою є дотримання критеріїв відбору. В цілому процедуру включення журналу і підготовки до цього кроку можна розділити на кілька етапів. Розглянемо кожен з них.

   

  Ознайомлення з інструкцією

   

  Авторитетні мультидисциплінарні наукові майданчики насправді всіляко сприяють журналам і зацікавлені в їх повноцінному розвитку. Scopus і WoS розробляють і активно доносять до аудиторії довідкову інформацію, рекомендації, поради, керівництва, які служать орієнтиром для видавців і редакторів.

   

  Фактично буквально за годину можна отримати достатню інформацію, яка дозволить вдумливо і повноцінно ознайомитися з процесом. Крім цього аспекту і Скопус, і Веб оф Сайнс активно впроваджують механізм підтримки, якому присвячують цілий розділ. Він називається Support Centers.

   

  Підмогою служать методичні посібники, які є орієнтиром і формують загальні вимоги, що пред’являються до журналів.

   

  Актуальні для Скопус критерії цілком доречно поширюються на WoS і навпаки

   

  Ознайомлення з політикою інших

   

  Перш ніж подавати заявку на включення власного журналу в базу, важливо ознайомитися з успішним досвідом інших журналів, які вже пройшли цей шлях. Норми і специфіка оформлення статей притаманні для окремих галузей. На цьому етапі працює правило, що чим більше журналів буде вивчено, тим краще.

   

  Як потрібно «підглянуть»?

  1. Увійти на офіційний сайт, наприклад, Scopus Sources або Master Journal List.
  2. Провести відбір журналів по предметним областям, відповідним конкретному виданню.
  3. Прочитати правила оформлення статей.
  4. Ознайомитися зі складом редколегії.
  5. Проаналізувати архів з новітніми статтями формату PDF.

   

  В цьому аспекті важлива репрезентативність, тому важливо здійснити вибірку, виходячи з рейтингів і географічної приналежності. Особливо слід акцентувати увагу на східноєвропейських колегах, які індексуються відносно недавно.

   

  Заглядаючи, як там у інших, необхідно оцінити періодичність журналу, публікаційну активність, індекс Хірша, квартиль. Має значення те, як зверстані номери, як виглядають і що містять реферати статей, скільки матеріалу в номері, які бібліографічні позиції, як застосовується стилістика оформлення посилань.

   

  Має значення географія складу авторів, специфіка тем статей, відповідність стандартам і нормативам.

   

  Ознайомлення зі своїм журналом

   

  Власний журнал повинен бути проаналізований за такими критеріями, як наукоємність, можливість внесення певного внеску в наукову область або сферу, яка вже розкрита іншими базами і журналами.

   

  Важливий об’єктивний погляд. Не можна ігнорувати наявність реальних квот, що не озвучуються офіційно, проте вони повинні враховуватися. Так вибирається дозволена і перспективна ніша для власного журналу. Однієї оригінальності недостатньо, важлива корисність і значимість для наукового товариства.

   

  Шансів у вітчизняних журналів гуманітарного профілю на те, щоб проіндексуватися в Скопус дуже мало, так само як і природничо-науковим, і технічним матеріалам у WoS

   

  Оптимізація свого майданчика

   

  Головний критерій і вектор, рівняючись на який потрібно адаптувати журнал, – це наукоємність. Часто аналіз вимог породжує необхідність посилити критерії відбору статей. Запозичення забороняються.

   

  Важливо:

  • як часто і регулярно виходить номер;
  • які стандарти за кількістю статей;
  • чи є англійська мова основною;
  • наскільки інтернаціоналізований склад авторів і редакційного колективу.

   

  Отже, журнал, який претендує на включення в певну базу, повинен підходити під її критерії по кожному пункту. Для цього його важливо «привести в порядок».

   

  Оптимізація свого сайту

   

  Офіційний сайт журналу – його обличчя і головний навігатор для користувачів. Він також повинен бути максимально приведений в порядок. Саме сайт служить основним інформаційним джерелом для авторів, міжнародних експертів, рецензентів. У пріоритеті англомовна, максимально повна версія сайту.

   

  Важливо залучення професійних і висококваліфікованих фахівців, які спеціалізуються на контенті і грамотності, сеошників, веб дизайнерів, інших фахівців за змістом і оформленням, які спростять інтерфейс, привернуть акцентами, вдосконалять інформаційний зміст.

   

  Тільки після цих етапів можна «наважитися» і подати заявку в цікаву для вас базу

   

  Поширені причини відмови

   

  Важливо відзначити, що відмова на потрапляння журналу в Скопус або WoS може послідувати як на етапі подачі заявки, так і вже після проведення експертизи. У числі найпоширеніших причин:

   

  • надмірно юний вік – 2 роки і менше (це безпосередньо свідчить про відсутність достатнього досвіду);
  • ігнорування будь-яких базових критеріїв;
  • цілі та завдання журналу є занадто вузькими, локальними, регіональними, що виключає їх шанс принести користь світовій науковій спільноті;
  • англомовна версія анотації занадто низькопробна;
  • список літератури оцінений як низькоякісний;
  • показники цитування членів редакційної ради та журналу в цілому досить низькі;
  • анотації не розкривають суті статей;
  • сайт в цілому оцінений як низькоякісний;
  • виявлені очевидні порушення авторського права;
  • ігноруються вимоги щодо плагіату;
  • порушений принцип академічної доброчесності.

   

  Компанія «SOER publishing» надає повний спектр послуг з підготовки і включенню журналу в імениті наукометричні бази. Ми допоможемо уникнути помилок і максимально спростити процес.

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  seventeen − 11 =