Як знайти квартиль журналу в БД WOS?

Зміст

Як визначити квартиль журналу Web of Science? Скористатися офіційним сайтом. Це непросто, враховуючи кількість рецензованих журналів. Їх в цій базі понад 12,5 тисяч. Ще й потрібен спеціальний доступ до ресурсу, який переважно є тільки у юридичних осіб. У статті опишемо, що таке квартиль і де його дивитися.

 

Квартилі журналів WoS

 

У характеристиках журналів є позначення – q1, q2, q3, q4. Це квартилі, розділені на 4 категорії.

 • Перший – найбільш значущий. Такі видання вважаються вершиною в системі. Їх відсоток цитованості – від 75,1 до 100.
 • Другий квартиль – від 50,1 до 75%.
 • Третій квартиль – усереднене значення, від 25,1 до 50%.
 • Четвертий – нижчий, найменш престижний, до 25%.

 

Журнали в базі розподіляються за квартилями автоматично. В основу ранжирування береться імпакт-фактор. Це забезпечує максимальну об’єктивність інформації. Квартилі присвоюються на певний період, до наступного аналізу цитувань.

 

Кожен журнал може потрапити одночасно в різні квартилі, виходячи зі своїх предметних категорій. Це актуально для мультидисциплінарних видань з різними профілями. Як правило, інформація на офіційному сайті WoS оновлюється раз на рік.

Потрібна допомога у підготовці роботи?

  Від квартиля залежить сума винагороди вченим за публікації в багатьох установах вищої освіти і наукових інститутах. Цей показник привертає гранти.

  Імпакт-фактор журналів в WoS

   

  Імпакт-фактор – індекс цитованості, що відображає реальну картину за попитом на конкретні журнали. Він дозволяє проводити об’єктивні порівняння за формальними ознаками і відображає, скільки в середньому посилань зроблено за конкретний період на статті, опубліковані в конкретному журналі.

   

  Impact-factor – це співвідношення статей, процитованих за певний часовий інтервал до сукупної кількості статей, розміщених за цей же період. Як правило, береться річний або трирічний термін, але можуть використовуватися й інші інтервали.

   

  Імпакт-фактор безпосередньо залежить від предметної області. У статей з прикладних наук показник традиційно низький – в районі 1-2. Не секрет, що цитування прикладних статей мінімальні. Протилежна тенденція у журналів WoS медичного профілю – тут імпакт-фактор досягає позначки 20.

  Імпакт-фактор застосовується вже понад 60 років. Це розробка американського Інституту наукової інформації, який сьогодні іменується як знаменитий в наукових колах Thomson Scientific (медіакомпанія Thomson Reuters).

  Де шукати квартиль журналу?

   

  1. Офіційний сайт Web of Science. Доступ тільки через установу вищої освіти, в якій працює або навчається автор. Навігація проста:
  • вкладка Journal Citation Reports;
  • вікно з назвою Go to Journal Profile, в яке вводиться назва журналу;
  • таблиця з даними по JCR;
  • посилання Rank;
  • гістограма з інформацією.

   

  1. Офіційний сайт SJR. Безкоштовний доступ без реєстрації. У пошуковий рядок на головній сторінці вводиться назва журналу, після чого відкривається інформаційна сторінка з характеристиками і діаграма квартилей за останні кілька років.

  Імпакт-фактор не публікується для багатьох журналів з гуманітарних напрямків, незважаючи на їх рецензування наукометричною базою даних. Такі публікації оцінюються за допомогою SJR або більш актуальної версії SJR2, яка активно розробляється зараз.

  Компанія «SOER Publishing» допоможе розібратися з квартилем потрібного вам журналу, підготує наукову публікацію під ключ для конкретного журналу з гарантією супроводу і якості.

  Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

  Залиште відгук

  Ваш e-mail не буде опублікований

  eleven + fifteen =