Питання пошуку наукових статей в базі Scopus дуже актуальне, адже всім авторам важливо переконатися в індексованості свого матеріалу. Як це зробити швидко і максимально просто? Розберемося в цій статті. Допомога точно знадобиться, адже вже на сьогодні в Скопус понад 60 мільйонів записів, і їх кількість з кожним роком збільшується на 5%.
Способи, як знайти вченому свою статтю в Scopus
Як відомо, в Скопус створюється три профілі: автора, журналу та установи. Пошук наукової статті найчастіше здійснюється через спеціальну опцію в профілі автора – Scopus Preview. На платформі автоматично, з моменту публікації першого матеріалу, створюється особистий кабінет учасника. Отже, для уточнення потрібної інформації виконуємо наступні дії:
- Заходимо на домашню сторінку вченого через платформу Scopus Preview.
- Відкриваємо особистий кабінет за допомогою спеціальних даних, що вводяться в позначену на сторінці форму.
- Вивчаємо інформацію, що відкрилася на сторінці.
- При великій кількості публікацій використовуємо фільтр угруповань. Для цього можна поставити такі критерії, як назва журналу, місце роботи автора, країна.
- При необхідності конкретизації даних вченого використовуємо спеціальну опцію Refine.
Кожен користувач може мати кілька профілів, які об’єднуються. Натиснувши на прізвище автора, відкривається його особистий профіль з персональним номером і такою інформацією, як індекс Хірша, цитування по посиланнях, перелік публікацій, персональний номер ID.
З недавніх пір доступна російськомовна версія сайту Скопус, що істотно спрощує пошуки.
Правила пошуку статті в БД Скопус
Послідовність дій стане зрозуміла вже з першого разу. Всього потрібно зробити дві дії:
- Виберіть розділ «пошук», потім перейдіть і активуйте пункт «документи». Після цього потрібно перейти на опцію Article title. Далі введіть назву документа. Чим точніше і конкретніше будуть надані дані, тим легше знайти відповідь на потрібний запит. У сервісі запропоновано велику кількість фільтрів, але ключовими завжди залишається прізвище та назва статті.
- Ознайомтеся з показаними на сторінці статтями. Дуже зручною є функція збереження пошукового запиту, щоб скористатися даними в наступний раз. Така можливість істотно зберігає час.
Як бути, якщо вищевказані маніпуляції не привели до результату? Є функціонал Author Search. З його допомогою можна знайти будь-який документ, в якому є посилання на певну статтю. Додатково доступний формат розширеного пошуку за допомогою опції Advanced Search. За рахунок додаткового рядка можна шукати матеріал одночасно в декількох виданнях і розширити кількість ключових запитів. Зручною функцією є встановлення обмежень по конкретним датам. За замовчуванням вказано термін в один тиждень, але можна його змінити на 14 або 30 днів.
Ніколи не вводьте назву статті в лапках. Замість цього знаку проставляйте пробіли.
Звичайно ж, пошук наукової статті неможливий без доступу до бази. Це не дешеве задоволення. Оптимальний варіант, коли організація купила підписку. Однією з переваг Scopus є зручність, простота навігації по сайту. Тому проблем з пошуком не виникне.
З компанією «SOER Publishing» вам не важко буде знайти і перевірити все, що завгодно. Тобто все, що опубліковано в Скопус. Ми маємо багаторічний досвід написання та публікацій зразкових наукових статей за багатьма профілями. У нас оформлений доступ до наукометричної бази. Гарантуємо професіоналізм, потрібний результат, якість і оперативність.