Відмова в публікації Скопус – причини і помилки

Зміст

 

Відсоток відмови в публікації наукової статті при первинній заявці досягає 70%. Якщо мова йде про Scopus, ця цифра ще вище. Наприклад, таке відоме видання як Nature допускає до рецензування менше 40% статей, і в кращому випадку тільки 8% за підсумком пройдуть публікацію.

 

Це ціна якості. Причин такого рішення може бути безліч. У статті ми розберемо основні аргументи, якими оперують редакції.

 

Причина № 1. Проблеми самоідентифікації

 

Досить поширена і вагома підстава. Помилка може полягати в тому, що автор вказує своє ім’я безпосередньо в статті і не розміщує дані в бібліографічних відомостях. Ніхто не відміняв стандартні технічні не стикування через неуважність. Навіть одна пропущена буква заважає ідентифікації.

 

Особливо важливо дотримуватися авторських прав і належним чином вказувати склад виконавців при роботі у співавторстві. До конфлікту інтересів може привести неузгоджена черговість вказівки або відсутність згоди на спільну публікацію.

 

Причина № 2. Проблеми зі списком літератури

 

До цього структурного елементу наукової статті пред’являються особливі вимоги. Саме бібліографічні посилання і джерела часто стають причиною, по якій матеріал проглядається і цитується в подальшому. Ймовірної відмови в публікації не уникнути, якщо:

 

 • матеріал рясніє посиланнями на веб-сайти;
 • автор використовує неповні посилання;
 • в списку літератури вказані позиції, на які немає посилань в самому тексті;
 • застосовуються нереальні, неточні джерела;
 • список літератури занадто маленький і містить тільки пункти, що складаються з журналів і газет;
 • застосовуються надмірно застарілі джерела;
 • посилання не мають відношення до джерел тієї області, яка повинна охоплюватися заявленою статтею;
 • використовувані джерела дуже застаріли;
 • список літератури зовсім відсутній.

 

Причиною відмови в публікації може стати форма списку використаних джерел, яка повністю ідентична параметрам іншого журналу. Це справедливо розцінюється як невдала спроба публікації в іншому журналі

 

Причина № 3. Проблеми із загальним стилем оформлення

 

Відмова в публікації може послідувати, якщо відсутня або упущена в певній частині структура оформлення. Тобто, порушений IMRAD статті. Причиною може також стати відсутність заголовку або методології. Неприпустимо використання сленгу або розмовної термінології.

 

Помилками оформлення вважається використання кліше, відсутність розшифрування абревіатур (якщо вони застосовуються вперше за текстом), матеріал рясніє знаками пунктуації, або навпаки їх занадто мало.

 

Неприпустима ситуація, при якій автор не розуміє значення слів і просто намагається вставити «розумні фразочки» для обсягу і значимості. Поширені випадки, коли автор залишає в тексті замітки для себе або співавтора, невраховані виноски всередині тексту.

 

Не можна залишати активним режим моніторингу змін. Не дозволено використання різних розмірів і шрифтів у різних частинах статті. Відмовою в публікації стане достаток орфографічних та інших помилок.

 

Причина № 4. Проблеми з метою роботи і внеском

 

Причиною відмови є відсутність конкретної інформації, ким написана стаття. Аналогічний наслідок буде, якщо не вказана або недостатньо ясно вказана причина написання матеріалу. Помилкою вважається, якщо відповіді на питання не належать до самої роботі або матеріал рясніє занадто складними причинами і питаннями.

 

Причина написання статті повинна бути вказана саме в першому параграфі. Неприпустимо, щоб автор закликав рецензентів вказувати мету, мотивуючи такий заклик можливістю застосування результатів в різних напрямках.

 

Наукова стаття буде відхилена, якщо її зміст заперечує або підтверджує очевидні факти або події і явища, які нікому не цікаві, не являють собою ніякої наукової цінності. Не варто розраховувати, що внесок буде становити інтерес, якщо фактично результати тільки підтверджують існуючі дослідження.

 

Навіть найдосвідченіші редактори теж можуть допускати помилки. Прикладом служить ситуація, з якою зіткнулися Костянтин Новосьолов та Андрій Гейм. Їх матеріал двічі відхилявся журналом Nature з формулюванням – не представляє інтересу. Однак згодом вони отримали Нобелівську премію за свої напрацювання, а матеріал був опублікований в іншому виданні і за кількістю цитувань перевищив 40 тисяч

 

Причина № 5. Проблеми з методологією

 

Можливими причинами відмови в публікації служать:

 • ненадання інформації про застосовану методологію;
 • небажана упередженість в прикладах;
 • надмірна амбітність і спрощення припущень;
 • відсутність підтверджуючих формулювань;
 • зловживання факторним аналізом, зв’язаних з безліччю змінних і незначною часткою моніторингу.

 

Важливо знати цільове спрямування і специфіку журналу, оскільки якщо для певного журналу конкретна методологія розцінюється як проблемна і має безліч недоліків, для інших вона може бути цілком прийнятною і навіть оптимальною.

 

Причина № 6. Проблеми з оригінальністю і унікальністю

 

Плагіат – перша і основна причина відмови в публікації. Такий же наслідок настає, якщо у редакції є підстави сумніватися в корисності, цікавості та оригінальності матеріалу. Є і зворотна сторона медалі: редакція може не оцінити ступінь корисності через занадто нову і недостатньою розроблену іншими авторами тему.

 

Ключовим фактором, що впливає на критерій унікальності, є огляд літератури і те, яким чином він зроблений. Дослідження не може існувати саме по собі, тому важливо вказати дослідження і роботи, які передували його написанню, дозволили визначити, які аспекти ще не були розроблені.

 

На основі аналізу літератури редактор визначає ключові слова, тези і значимість дослідження.

 

Причина № 7. Проблеми з інтерпретацією результатів

 

Неприпустима надмірність і зловживання оцінними судженнями. Потрібно спиратися на факти, уникати публіцистичного стилю, не використовувати такі епітети, як «кращий», «неймовірний». Також уникайте формулювань «вперше», «тільки у нас» тощо.

 

Не потрібно прагнути показати те, чого немає. Тобто не потрібно писати і додумувати неіснуючі результати. Більш того, хороший матеріал вже містить певну помірну сукупність критичних зауважень. Для цього є розділ «обмеження дослідження».

 

Поширеною причиною відмови в публікації часто є погана англійська мова, тобто неякісний переклад. Причому автори часто не підозрюють про такий недолік своєї статті, оскільки довірилися «нібито професіоналам» академічного перекладу

 

Звернувшись в компанію «SOER publishing», ви зводите до мінімуму ризики відмови в публікації. Ми готуємо наукові статті відповідно до вимог конкретного журналу, безкоштовно проводимо аудит статті, надаємо гарантії якості.

Замовте публікацію наукової статті прямо зараз

Залиште відгук

Ваш e-mail не буде опублікований

20 − one =